Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znacznie przekroczyli prędkość, stracili prawa jazdy. Jeden z kierowców musi ponownie zdawać egzamin

Mniejszy ruch na drogach zachęca niektórych kierowców do brawurowej jazdy. Niektórzy z nich stracili na trzy miesiące uprawnienia do kierowania, zaś jeden z nich będzie musiał też ponownie przystąpić do egzaminu.

Niestety nie wszyscy kierowcy biorą sobie do serca apele policji i ostrzeżenia. W miniony piątek, na drodze z Końskowoli do Kurowa, policjanci zauważyli kierowcę jadącego skodą, który wyprzedzał „na trzeciego”, a gdy policjanci zawrócili chcąc go zatrzymać, rozpędził się do 104 km/h w terenie zabudowanym. 73-letni mieszkaniec Lublina stracił na trzy miesiące prawo jazdy i został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Tego samego dnia, prawo jazdy stracił również kierowca audi, który w gm. Markuszów, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Z kolei w poniedziałek mieszkaniec Janowa Lubelskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 68 km/h. Nie dość, że stracił prawo jazdy za prędkość to okazało się, że na jego koncie widnieje już 20 punktów karnych za poprzednio popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Teraz jego konto „wzbogaciło się” o kolejne punkty karne, co spowoduje, że będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy. Zapłaci również mandat karny.

(fot. Policja Puławy)

5 komentarzy

  1. Temu co zaliczył kumulację się nie dziwię ,bo brak mózgu to nieuleczalna przypadłość ,ale temu 73 letniemu seniorowi to już się trochę dziwię ,czyżby demencja odebrała mu instynkt samozachowawczy ?

  2. Została już tylko grupa kierowców do której apele policji nie trafiały i nie trafią. Tylko wyskokie mandaty najlepiej powiązane z wysokoscią zarobków mają sens. A nasze władze dalej są pobłazliwe dla bandytow drogowych jednocześnie nie przjemując się losem tych którzy starają sie jeżdzić przepisowo. Kiedy to sie skończy. Mandaty miały być 3 krotnie wyzsze i co dalej NIC. Trzykrotnie wyzsze mandaty to absolutne minimum i to powinno być JUŻ natychmiast wprowadzone.

  3. super ten zabudowany, same drzewa 😀

  4. kierownik paleciaka

    ale to powinno być obligatoryjne, przekraczasz prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, automatycznie musisz przejść jeszcze raz kurs i zdać egzamin, nie wcześniej niż 3 miesiące po zatrzymaniu prawa jazdy. Bo na 100% nie zna przepisów jak przekracza w takiej skali prędkość.