Jak zmienił się Lublin przez 20 lat. Zobacz film z 1996 roku

Nasz czytelnik nadesłał nam wyjątkowe nagranie, które zostało wykonane 20 lat temu. Na zarejestrowanym kamerą spacerze przez centrum miasta, można dostrzec, ile zmian nastąpiło od 1996 roku. Kto pamięta rondo przed ratuszem, radzieckie trolejbusy czy też jakie auta poruszały się po ulicach w tamtych czasach? Z pewnością warto sobie przypomnieć, jak wyglądało życie pod koniec ubiegłego wieku.

(wideo – Adam Sobolewski)
2016-12-12 18:06:44

52 komentarze

 1. ach.. nie wiem kto dał ten film, ale wielkie dzięki, mam 34 lata, lata 90 to moje lata młodości, ten film obudził we mnie i poruszył coś, poczułem się jakbym znalazł na strychu jakąś skrzynię ze skarbami młodości i dzieciństwa, wspomnień, ehhh… oby więcej takich ciekawych wspominek

 2. Ale zwróćcie uwagę jak zielonym miejscem było kiedyś śródmieście Lublina ,teraz gdzie były te wszystkie skwerki czy placyki są zabudowane .

  • Pamiętasz skwer na Bronowicach? Żukowi kasa była potrzebna, to sprzedał i zabetonowali. Teraz, za pozwoleniem Ratusza, zabetonują teren Górek Czechowskich, Zniknie kolejny kanał napowietrzający centrum miasta. Ludzie chodząc w maskach jak Chińczycy, będą się cieszyć jaki to Lublin piękny i nowoczesny. Tylko beton, szkło i aluminium. A zieleń tylko pod postacią farby……..

 3. I niech mi ktoś powie, że nie było kiedyś lepiej, przyjemniej, normalniej….

  • dawniej stary rupiec kosztowal roczna najnizsza pensje a teraz wystarczy dwie miesieczne aby kupic cos o wiele lepszego niz wtedy.ale za to w 96 mozna bylo kupic hektar za 2tys a teraz …za 20.czyli za 3 owczesne pensje mialbym hektar a teraz?domy podrozaly x10.pensje wzrosly tylko 2x.mowie o najnizszych bo takie dostaje wiekszosc Polakow.czyli podsumowujac dla szarego Kowalskiego dawniej bylo lepiej.

 4. Aż miło popatrzeć i powspominać Lublin kiedyś i dziś. Najfajniejsze były Ruskie trolejbusy na tylnym kole najlepiej się widziało przez okno i te drzwi składane śmiesznie ekstra stare jeszcze Karkowski bez deptaka super ….Dzięki za takie filmiki

 5. Ładny ten nasz lublin. Pamiętam dokładnie lata 90-te, codziennie przychodziłem do pracy przez al. Racławickie.Teraz śródmieście wygląda jeszcze lepiej.

 6. Tak, bezpieczniej było… Pamiętam ile razy za Małolata strach było przejść przez śródmieście czy Grodzką, bo można było spotkać zwyrola, który chciał Cię skroić, a za rogiem czekało już kilku jego koleżków gotowych do akcji w razie stawiania oporu. Teraz policja ma do dyspozycji monitoring, a i tak nie są w stanie wyłapać wszystkich bez pomocy publikacji zdjęć do opinii publicznej. Ale przynajmniej masz szansę udowodnić, że to ten i ten, a wtedy jedynie co mogłeś zrobić to pooglądać swoje fanty za szybą w lombardzie. I może dla tego nie ma już tylu odważnych na takie skoki.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…