Zmiany w organizacji ruchu w weekend 13-14 czerwca

W najbliższy weekend, w centrum miasta wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia dla kierowców spowodują także prace MPWiK na ul. Sowińskiego.

W związku z wydarzeniami kulturalnymi w nadchodzący weekend pojawią się spore utrudnienia w ruchu dla kierowców.

W sobotę odbędą się obchody „100-lecia wkroczenia ułanów legionowych do Lublina”. Między 11 a 11.30 uczestnicy obchodów przejdą z parkingu pod Zamkiem ulicami: Podwale (pod prąd), Królewską, Bajkowskiego (pod prąd), Zieloną, Staszica, Radziwiłłowską, I Armii Wojska Polskiego, Ewangelicką, Krakowskim Przedmieściem na pl. Litewski.

Na pl. Litewskim odbędą się uroczystości związane z ceremoniałem wojskowym. W związku z tym od 11.30 do 13.30 wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Krakowskie Przedmieście od ul. Kapucyńskiej do ul. 3 Maja.

Po uroczystościach (godz. 13.30 – 14.00) grupa konna wróci na błonia pod Zamkiem trasą: ul. 3 Maja, ul. Radziwiłłowska, ul. Zielona (pod prąd), ul. Bajkowskiego, ul. Królewska, ul. Podwale.

W czasie uroczystości uczestnicy będą poruszać się zwartym szykiem jednym pasem ruchu. Na skrzyżowaniach ruch wstrzyma policja.

Także w sobotę odbędzie się „Rajd Rowerowy Papieskim Szlakiem Lublina”. Uczestnicy wyruszą ok godz. 9.30 z terenów Państwowego Muzeum na Majdanku i przejadą ulicami: Droga Męczenników Majdanka, Fabryczną, al. Unii Lubelskiej, Zamojską, Wyszyńskiego, Królewską (krótki postój przy Archikatedrze Lubelskiej), Krakowskim Przedmieściem (w tym przejście przez deptak), Al. Racławickimi (postój przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim), Sowińskiego, Głęboką, Filaretów, Jana Pawła II. Rajd zakończy się ok godz. 14.00 na terenie parafii św. Rodziny.

Rajd będzie odbywał się na zasadach przejazdu kolumny rowerzystów jednym pasem ruchu w asyście policji. Policja też wstrzyma ruch na trasie przejazdu w miejscu skrzyżowań.

W niedzielę na pl. Litewskim odbędzie się festyn „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”. W związku z nim w godz. 14.00 – 14.50 odbędzie się przemarsz uczestników z pl. Litewskiego ulicami: Krakowskie Przedmieście, Bramowa, Rynek (obejście Trybunału Koronnego), Bramowa, Krakowskie Przedmieście, pl. Litewski.

Z soboty na niedzielę (z 13 na 14 czerwca) zamknięta dla ruchu będzie ul. Sowińskiego na odcinku od ul. Weteranów do ul. Langiewicza. Prace będą realizowane w godz. od 18 w sobotę 13 czerwca do 5 rano w niedzielę 14 czerwca.

Sugerowany drogi objazdu to:

– od ul. Głębokiej: poprzez ul. Sowińskiego, ul. Radziszewskiego i ul. Łopacińskiego do Al. Racławickich
– od Al. Racławickich do ul. Głębokiej: poprzez ul. Weteranów do ul. Spadochroniarzy i ul. Pagi lub ul. Łopacińskiego, ul. Radziszewskiego, ul. Sowińskiego.

2015-06-12 07:49:48
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. oh…eć można,… szkoda, że jeszcze czegoś nie dołożą, wszystko na raz… jeszcze z jeden tunel zamkną i Lublin stanie 🙂

 2. Co za kretyn pozwolił na kolejne (po ubiegłotygodniowym, związanym z półmaratonem) zablokowanie DMM w sytuacji, gdy zamknięty jest przejazd pod wiaduktem na Kunickiego?
  3/4 ludzi nie doczyta, Krańcowa i Dywizjonu 303 staną w gigantycznym korku… żeby cudowne dzieci dwóch pedałów przez 4,5 godziny mogły blokować miasto w ramach jakiejś parafiady.

  Proszę o sugerowaną trasę dojazdu na Czechów – zakładając, że wyjeżdżam z Dziesiątej 🙂
  (tak wiem – jedyne opcja to na Czechów jechać albo przez Głusk, albo przez Wrotków).

  Bo sobie muszą rowerzyści upamiętniać, to im się zezwala. Brak słów (przynajmniej po tym, co działo się ostatnio przy okazji biegu Solidarności).

  • Drogi publiczne są dla wszystkich, a korki powoduje zbyt duża liczba samochodów – bo każdy wieśniak chce jeździć jak panicz.

   • A jak mam inaczej, geniuszu, pojechać sam z dużym psem i małym dzieckiem jak nie własnym samochodem? W MPK nie upilnuję, do taksówki dużego psa nikt nie weźmie.

   • panie kret…nie. Niektórzy muszą pracować, a ich narzędziem pracy jest samochód. Sam jesteś wieśniak bo chyba nie wszystko ogarniasz, pępku świata.

 3. to niech każdy korzystając z tych dróg płaci oc i przestrzega przepisów a nie jeździ tymi rowerami jak święte krowy

 4. Kur… znowu? Czy tych co wydają zgody na takie imprezy to już do końca popier…?

 5. Kuba – to moze spacerkiem, piekna pogoda ma byc 🙂

  • 6 kilometrów spacerkiem w upale z małym dzieckiem i kudłatym psem? Ech, też chyba jednak nienajlepszy pomysł.

 6. Proponuję Diamentowa, Nadbystrzycka, Zana, Filaretów, Sowińskiego ( dziś nie ma studentów) i jesteśmy na Czechowie 🙂 Ja tak jeżdżę i jest ok 🙂 … po co te nerwy… ludzie, dajcie żyć wszystkim 🙂 Dobrego dnia Wam życzę 🙂

  • Proponuję doczytać – Sowińskiego też zamkną.

   • Ja w odróżnieniu do Ciebie dobrze przeczytałam Kubuś 🙂 Teraz to można i przez Weteranów, bo wyszło jak wyszyło i znaleźli niewybuch… ale wcześniej Sowińskiego miało być zamknięte tylko w nocy… a chodziło Ci o przejazd w sobotę w trakcie przejazdu rowerzystów.

 7. to masz jeszcze inne ulice poza Sowińskiego. Przykładowo Zana-Głęboka-Pagi-Puławska i tysiąclecia. wskakujesz na wiadukt i jesteś na Czechowie i nie jest tak duzo dalej.

  • Chwila – normalny układ – Kunickiego->Plac Bychawski->Piłsudskiego->Chopina->Ewangelicka->Karskiego->Wieniawska->Lubomelska->Kompozytorów Polskich (jechałem na Oratoryjną). 5,8 km

   Układ „wymuszony” remontem wiaduktu:
   Kunickiego->Dywizjonu 303->Krańcowa->DMM->Fabryczna->Zygmuntowskie (od Piłsudskiego jak wyżej) – 7,9 km (nadkładam 2,1km przez remont wiaduktu).

   Dzisiejsza trasa:
   Kunickiego->Mickiewicza->Dunikowskiego->Smoluchowskiego->Inżynierska->Wrotkowska->Nadbystrzycka->Zana->Kraśnicka (nie ryzykowałem lewoskrętu z Pagi/Spadochroniarzy, bojąc się stania nie wiadomo ile) ->Sikorskiego->Solidarności->Kompozytorów Polskich. 12km (słownie: „DWANAŚCIE”) 200m. Ponad dwa razy więcej, niż normalnie, bez remontu wiaduktu. Ponad 4 kilometry dalej, niż w wypadku objazdu wiaduktu… Jak to „nie jest dużo dalej” to ja dziękuję.

 8. Wiesz co Kuba, jesteś po prostu marudny i tyle…współczuję Twojej żonie 🙂 dobrej niedzieli Ci życzę i więcej optymizmu i uśmiechu 🙂

  • No tak, marudzę, bo muszę dwa razy dłużej jechać, bo komuś chce się pamięć papieża (o którym zapewne pojęcie ma mgliste) na rowerze uczcić. A, żeby wszyscy wokół dostrzegli jego pobożność i skłonność do dwóch pedałów… to trzeba w tym celu pół miasta blokować.
   Ja jeszcze marudzę dość kulturalnie. Było widzieć twarze kierowców, którzy tydzień temu utknęli w korku przez Bieg Solidarności, albo tym którym „papieskie” pedałowanie przeszkodziło w pracy wczoraj.
   Nie może być tak, że nikt w magistracie nie zauważa remontu i ZDiM pozwala sporą dzielnicę odciąć od świata. Ile osób brało wczoraj udział w „rajdzie”? Założę się, że więcej przez ten „Rajd” stało w korku… tylko na jednej z nitek Krańcowej/Dywizjonu 303.

 9. Miasto jest dla wzystkich – dla kierowców i dla uczestników Rajdu też. Zwłaszcza, że to weekeend i mało kto jedzie autem do pracy.
  Ale nijak nie mogę zrozumieć zamykania ulic z powodu różnych imprez biegowych, które moim skromnym zdaniem lepiej organizować na terenach zielonych, np. w wąwozach na Czubach czy LSM.
  Przy okazji może jakiś piknik rodzinny na trawce?
  Bieganie po Śródmieściu jest bez sensu.W prawie każdy weekend jest zablokowane przez takie imprezy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja