Zlikwidowano dziuplę z luksusowymi samochodami

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Policjanci z Sokołowa Podlaskiego zlikwidowali dziuplę z kradzionymi autami. Odzyskano cztery luksusowe mercedesy skradzione w Polsce i w Niemczech. Łącznie ustalono, że znajdowały się tam aż 23 samochody skradzione na terenie Unii Europejskiej o wartości dwóch milionów złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej i sokołowscy kryminalni, sprawdzali legalność samochodów, elementów karoserii, silników i wyposażenia znajdujących się na jednym z „autoszrotów” w Sokołowie Podlaskim. Łącznie ujawniono elementy z 23 pojazdów, głównie marki Mercedes, skradzionych na terenie Unii Europejskiej.

Wśród skradzionych pojazdów są również Mini Cooper i Renault. Funkcjonariusze zabezpieczyli silniki, skrzynie biegów, elementy nadwozia oraz inne wyposażenie pojazdów. Już we wstępnych czynnościach potwierdzono, że w tej „dziupli” samochodowej znajdowały się dwa luksusowe, nieuszkodzone Mercedesy figurujące jako kradzione.

W czasie prowadzonej kontroli „autoszrotu” na jego teren wjechał Mercedes Vito Brabus, którego mężczyzna przyprowadził z myjni. Okazało się, że jest on także kradziony. Podobnie, kradziony okazał się inny Mercedes Vito znajdujący się na placu, który był częściowo rozebrany na elementy i w trakcie przebijania numerów. Auto pomimo, że nie nadawało się jeszcze do jazdy miało już wydany dowód i numer rejestracyjny i było w pełni (lecz oczywiście nielegalnie) dopuszczone do ruchu – informuje rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej,

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali ponad 150 aut pochodzących z przestępstwa o łącznej wartości ponad 7,5 miliona zł.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika