690 680 960

Zimne kaloryfery i brak ciepłej wody. Zamość zmaga się z dużą awarią

Zimna noc czeka mieszkańców Zamościa. Z powodu awarii znaczna część miasta pozbawiona jest ciepłej wody i ogrzewania.

Do awarii doszło w sobotnie popołudnie. Odpowiadająca z miejską sieć ciepłowniczą firma Veolia od razu przystąpiła do poszukiwania miejsca prawdopodobnego wycieku. To bowiem pęknięcie jednej z rur jest brane pod uwagę jako przyczyna awarii.

Jak informuje Urząd Miasta, od razu powiadomione zostały wszystkie służby, a także szpitale. Dla zamojskiego Szpitala Niepublicznego zapewniono do północy dostawę ciepła. Problemu nie ma z największym w tej części województwa Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II, który posiada własną kotłownię.

Znaczną część mieszkańców miasta czeka zimna noc. Co więcej pozbawieni też zostali ciepłej wody. Awaria nie objęła jedynie północnej części miasta. Obecnie nie wiadomo, jak długo potrwa ta sytuacja. Urzędnicy mają na bieżąco informować o postępie prac przy usuwaniu awarii.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. Za PO to i ciepłe grzejniki i woda w kranie chociaż była.

 2. „Godz. 21:00
  Główna magistrala od Szopinka do ronda przy kinie jest szczelna. Awaria została zlokalizowana- to okolice ul. Kilińskiego. Ze wstepnych ustaleń wynika, że do czasu jej usunięcia, ogrzewania będzie pozbawionych kilka bloków. Do pozostałych mieszkań ciepło popłynie niebawem. Mieszkańcy mogą dogrzewać się grzejnikami elektrycznymi, PGE jest przygotowane na zwiększenie poboru prądu.”

  • Brakuje mi tu informacji,że mieszkańcy pozbawieni dostaw ciepła mogą składać reklamację i ubiegać się o zwrot kosztów „dogrzewania” elektrycznego.

  • Czy PGE jest przygotowane by zwrócić różnicę w kosztach ogrzewania? W zasadzie to chyba Veolia powinna zapłacić za lata zaniedbań i pokryć różnicę?

 3. Dyrdymałko Eustachy

  A dobrze wam tak! Zachciało się mieszkać w Zamościu, a tu panie ciepełka brak. Ot nieszczęście!!!
  Nic tylko usiąść i w obie garście płakać jak nie przykładając, po prezydencie Gdańska.
  Ja, na lubelskim „slamsowie” mam soją kotłownię i zaraz idę powodować sobie ciepełko i… smog ze „zdrowego” węgla z Rosji (bo tańszy niż z Bogdanki).

 4. „10.02 godz. 8:30
  Jak nas poinformowała firma Veolia, prace przy usuwaniu awarii sieci ciepłowniczej trwały przez całą noc. Niestety okazało się, że doszło do drugiej awarii na dużej magistrali. Bloki przy ul. Reja i Spadek nie mają ogrzewania. Spółka zaangażowała do pracy firmę zewnętrzną, która szuka drugiego źródła wycieku. Awaria, do której doszło wczoraj przy ul. Kilińskiego jest już usuwana, ciepło dziś powinno trafić do mieszkań.”
  http://www.zamosc.pl

 5. A ulica Polna no nie w Zamościu?
  Też od wczesnych godzin popołudniowych w sobotę nie ma ciepłej wody i ogrzewania. Też dostaniemy zwrot „dogrzewania” elektrycznego? Nikt nawet nie wspomniał o awarii wczoraj….
  Anka

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!