Zgłosił na policję, że nietrzeźwa żona przyjechała mercedesem do domu

Niecodzienne zgłoszenie przyjęli opolscy policjanci. Do mundurowych zadzwonił mężczyzna z informacją, że jego żona przyjechała do domu mercedesem, będąc w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 18. Dyżurny opolskiej komendy przyjął od dzwoniącego mężczyzny zgłoszenie, z którego wynikało, że jego nietrzeźwa żona wróciła do domu. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, kobieta miała kierować w takim stanie pojazdem marki Mercedes, którym wróciła do domu.

Jak się okazało na miejscu, po badaniu alkomatem, w organizmie 33-latki były ponad 2 promile alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja)

Zobacz również

43 komentarze

 1. … nie dziwne . połowa złapanych kierowców z promilami jest po takich telefonicznych informacjach od żon , mężów , znajomych , kolegów z pracy , sąsiadów , sprzedawców sklepów i stacji paliw itd . … czy takie donosicielstwo jest złe ???

  • To żadne donosicielstwo, chyba ze dla takich prymitywnych jak ta zona. To godna naśladowania postawa. Brawo mąż

  • No i mają rację. Teraz straciła kwity, a następnym razem mogła trafić do pierdla za zabicie kogoś samochodem po pijaku. No czyli przysługa dla żony. Jak tłumaczenia nie skutkowały…

 2. Każde donosicielstwo jest złe! Choć wolałbym w tym przypadku określenie SYGNALISTA:)

  • Nie, nie każde. Zawiadomienie policji o pijanym kierowcy jest zawsze dobre, nieważne czy to ktoś obcy czy małżonek.

  • pan Marek z bazaru

   Jeżeli pijany ogrodnik przywali ci łopatą w łeb to też nikogo nie można powiadamiać bo to donosicielstwo i co to za różnica czy prywali ci samochodem czy łopatą, którą zamaszyście kopał ziemię na działce.

 3. teraz za karę będzie chłopisko jeździł na ręcznym:-)

 4. Nie tyle chodzi o donosicielstwo ale czy one mogą sobie ot tak wpasc do chaty zabrac kobicie prawko zbadac alkomatem bo co bo tak facet doniósł ?To chyba jakies chore jest.To też podkabluję sąsiada że jest pijany w domu i co wpadną i każą mu dmuchać ? Gorzej jak za komuny.

  • Mieszkaniec domu może wpuścić policję do domu, nawet nie mając zgody współlokatora.
   Czyli, facet dzowni po policję, policja przyjeżdża, pyta czy może wejść, facet mówi że tak, i wchodzą.
   Co do zabrania prawa jazdy. Policjanci mają taki nakaz, w przypadku wykrycia kierowcy pod wpływem, oni nie są od decydowania. Decyduje potem starosta czy prawko zatrzymać na X miesięcy, czy oddać. Jezeli właściciel prawa jazdy się nie zgadza, może odwołać się do sądu.
   Odpowiadając na twoje pytanie – nie, jeśli twój sąsiad nie wpuści policjantów do mieszkania, to nie mogą oni do niego wejść.

   • Mogą wejść. Popełniono prawdopodobnie przestępstwo, muszą potwierdzić lub nie. Wchodzą na legitymację, zatwierdza to potem prokurator. Jeśli chodzi o telefon na sąsiada, fałszywe zawiadomienia są karalne, właśnie też przez to że trzeba je sprawdzić. Jakby nie sprawdzili to zaraz obrońcy demokracji by larum podnieśli że nie sprawdzili.

   • no tak, ale skąd gwarancja że kobieta prowadziła auto? Co w domu się upić nie mogła? to jest słowo przeciwko słowu.

  • No słusznie…z tym zatrzymaniem , to chore, tak jak napisane, kazdy moze zadzwonić i powiedzieć że ktos pi h any jechal ale juz jest w domu , i co ? I po prawku? Polando…zasrando…

 5. takie chwasty trzeba bezwzględnie eliminować z dróg!!! nawet jak to jest Twój ojciec, matka, czy żona. Wolisz ich pozbawić prawka, czy pieniędzy, zdrowia lub życia przy ewentualnym wypadku?

  Już nie jeden był przypadek, że ludzie razem piją, później jeden wsiada do auta i jedzie autem do domu „tylko 500m” po drodze zabijając dziecko lub rodziców gospodarza gdzie pił wódę.

  ZERO TOLERANCJI !!!!!

 6. Popieram przedmowce Pijesz nie jedź! Nie umiesz pić nie pij!

 7. I ślubuję ci wierność, miłość i uczciwość małżeńską dopóki nas…….. alkohol nie rozdzieli.

 8. jak mają dzieci to jeszcze sąd rodzinny powinien jej ****

 9. Ciekawe czy bardziej chodziło mu o to że jechała po pijaku wogóle czy że jechała pijana mercedesikiem?!

 10. A to kapusta

 11. teraz bedzie musiał sam pijaka wozić

 12. tak reaguje odpowiedzialny mąż

 13. Za dużo moja rodzina wycierpiała za komuny, żeby teraz szanować donosicieli.

 14. No ale jak to udowodnić? Równie dobrze ta żona mogła przyjechać trzeźwa i napić się szklaneczki whisky w domu, a po 30 minutach wjazd policji z alkomatem i od razu domniemanie że prowadziło się auto. Jest na to jakiś sposób?

 15. Czepiacie się. O 16.00 pod Lubartowem KOLEJNA kompletnie trzeźwa baba zdjęła z przejścia staruszkę. Korek w tamtych okolicach jak nigdy. Myślałam ze wynik Black Friday ale nie. Wypadek.

  • Oj głupi jesteś czy nie douczony, wystarczy w szpitalu zrobić badania żołądka i wątroby , wyjdzie kiedy piła

 16. Nie napisali najwazniejszego…wiozla tez jego dzieci!!!

 17. Żeby tak być wyzutym z honoru żeby sprzedać własną żonę.

 18. A może nie chciała mu dać ! Nawaliła się w domu , później chłop zadzwonił na psy że jechała w stanie nietrzeźwości i pomówienie gotowe , bez dowodów i weryfikacji jest to uznawane jakby było 100-świadków

 19. Jak pijanica , po wszelkich karach „dojdzie do siebie” z całą pewnością będzie chciała sie odwzajemnić kochanemu mężusiowi- kapusiowi… a potem będą żyli dłuuugo i niekoniecznie szczęśliwie.

  P.S. O tej „wdzięczności” wspomniałem ku przestrodze dla innych potencjalnych kapusiów

 20. Kobieta, dwa promile i samochód to bardzo duże zagrożenie. Jak nie bulwersuje mnie zawartość alkoholu do 0,8 promila to powyżej stanowi już niebezpieczeństwo na drodze bo w życiu to nie. „Piłeś nie jedź, nie piłeś wypij , WARS wita!” 🙂

 21. Ciekawe jak dalece to jest częsty przypadek. Swoją drogą może należałoby kupić żonie alkomat. To tez dobry sposób na trzeźwość. Odkąd mam alkohit zwyczajnie bardziej uważam na to, ile piję, żeby szybciej wytrzeźwieć. Ciekawe, dlaczego zakapował? Niekoniecznie mogło chodzić o alkohol, ale o to z kim go piła – zazdrość.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online