Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zdewastowano zabytkową kapliczkę. Farbą w sprayu naniesiono 666 i „uśmiechniętą buźkę” (foto)

Trwa ustalanie kto i kiedy zdewastował zabytkową kapliczkę przy ul. Ogródkowej w Lublinie. Sprawą dzisiaj zajęli się policjanci. Wiadomo już, że obok jest kamera monitoringu.

W poniedziałek policjanci zostali powiadomieni o zdewastowaniu kapliczki przy ul. Ogródkowej w Lublinie. Zarówno na budowli, jak też znajdującej się na niej tablicy, nieznane na chwilę obecną osoby namalowały napisy. Na miejsce skierowany został patrol.

Jak wyjaśniał nam kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, sprawca lub sprawcy dokonali zniszczenia zabytkowej kapliczki poprzez naniesienie czarną farbą w sprayu napisu 666 oraz wizerunku „uśmiechniętej buźki”. Technicy zabezpieczyli ślady, obecnie prowadzone są w tej sprawie dalsze czynności.

Sprawdzono również okolicę. Jak się okazało, w pobliżu znajduje się kamera monitoringu. Funkcjonariusze liczą, że dzięki nagraniom uda się odnaleźć sprawcę zniszczenia mienia.

Kapliczka przy ul. Ogródkowej została wybudowana w 1924 roku. Wówczas były to przedmieścia Lublina. Jak głosi znajdujący się na niej napis, celem jej ustawienia było upamiętnienie „zorganizowania Armii Rycerzy Serca Jezusowego i poświęcenia się 310 tutejszych rodzin Sercu Jezusowemu:. W 1979 roku mieszkańcy dodali kolejną tablicę, tym razem „Dla upamiętnienia pielgrzymki Ojca Świętego do Ziemi Ojczystej”.

Zdewastowano zabytkową kapliczkę. Farbą w sprayu naniesiono 666 i „uśmiechniętą buźkę” (foto)

(fot. Obrońcy Katedry/nadesłane)

49 komentarzy

 1. Fan msciwego karla

  Wielkie coś ! Zwykły wybryk malolatow. A pamiętacie jak w latach 90tych w pierwszej połowie malolowali kościoły?

  • Wybryk, nie wybryk. Co za różnica? Jest wykroczenie, kara się należy.

  • No widzisz nie musisz sięgać lat 90tych bo niespełna miesiąc – dwa też różne grupy malowały – niszczyły kościoły !

  • To teraz małolat zapłaci za szkody i odechce mu się brykać. Niech śnieg przerzuca jak go energia rozpiera.

 2. Zatłuc takiego to nie sztuka, ale jak okaże się, że był chory psychicznie to już problem.

 3. pewnie kolejna akcja pioruniar…

  • Hehe zadna bab nie chce. Pisowsi katobolszew. 666 666 666

  • Podpisujesz się „Mądrala”… Przeceniasz się. To jak zwykle ci sami. Albo narobią na wycieraczkę sąsiadowi albo gwoździem po samochodzie albo elewację czy kapliczkę się zapaskudzi. Wystarczy trzy szóstki nabazgrać – będzie na satanistów, albo na antyklerykałów. A to zwyczajne psuje, chamy i szkodniki.

 4. Żałosna kreatura, pozbawiona wszelkich wartości i szacunku. Coś, co nie zalicza się do rodzaju ludzkiego. Hybryda samoistna lub przez „uczciwych” uczyniona…. To tylko kamień….., nie ważne. Tobie tylko współczuć osobniku podszywający się pod rodzaj ludzki. Wcześniej lub później – zginiesz.

 5. pozwoliliscie gejom latac po Polsce to macie