Zdewastował przystanek i pojazdy budowlane. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 32 tys. złotych

Wracając ze spotkania ze znajomymi zdewastował trzy przystanki oraz zaparkowane przy ulicy koparki. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 32 tys. złotych. 33-latek usłyszał już zarzuty, wkrótce stanie przed sądem.

Zamojscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca uszkodził szyby w przystanku przy ul. Wojska Polskiego. Skierowani na miejsce policjanci zastali zdewastowaną wiatę przystanku autobusowego. Policjanci zauważyli, że to nie jedyny przystanek, który został zdewastowany tej nocy.

Jak się okazało wandal wybił szyby w dwóch innych przystankach, a także uszkodził szyby w koparkach. Niespełna godzinę później, podczas poszukiwań sprawcy, mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok próbował się oddalić. Ruszyli za nim i zatrzymali go.

W kieszeni 33-latek z Zamościa miał pałkę teleskopową, był pijany. Został doprowadzony do komendy. Wykonane tam badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wracał ze spotkania ze znajomymi, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego wybijał po drodze szyby.

33-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze skontaktowali się z poszkodowaną firmą i ustalili, że straty wybitych szyb w pojazdach budowlanych wynoszą ponad 27 000 złotych, natomiast uszkodzone wiaty przystankowe Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu wycenił na kwotę 5000 złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Zamość)

11 komentarzy

 1. zamiast więzienia – zatrudnić go do sprzątania miasta za najniższą krajową, aż uzbiera na pokrycie szkód. bardziej wychowawcze od siedzenia na d**ie

 2. Gdzie Lublin ,gdzie Zamość.ku…wa.co za głąby!!chcą z LUblina zrobić potężną aglomeracje.

 3. To już nie mógł w trakcie tego oddalania „potknąć cię” i przytrzeć ryjem o krawężnik?

 4. to od mieszania wódki z nalewką z czereśni /tzw mózg / tak mu się w głowie coś zrobiło , słyszałem o kilku takich incydentach.

 5. Trochę za stary na takie numery. Za małolata to wiadomo, ze się czasami się demolka właczy po alko – normalna rzecz.

 6. i komu to przeszkadzało ?

  A kiedyś były porzadne przystanki ,dwie stalowe grube rury i dach ,nie do ruszenia przez znudzone bydło i komu to przeszkadzało ? ….to nie zrobli piekne z plastiku i pleksi wiec niewyżyte bydło ma co demolować ,a interes producentów tych pięknych przystanków z plastiku się kreci ,bo co chwila nowe zamówienia

 7. Polaka.
  Największa liczka czynnych kościołów w europie.
  Największa liczba wierzących katolików w europie.
  Największa liczba „wiernych” na mszach.

  Największa liczba złodziei i chamów.

 8. Polska.
  Największa liczba czynnych kościołów w europie.
  Największa liczba wierzących katolików w europie.
  Największa liczba „wiernych” na mszach.

  Największa liczba złodziei i chamów.
  Nie Dania, Norwegia czy Belgia. Tylko Polska. Jesteśmy dumni.

  • Masz chyba za ciasną czapkę myślicielu. Wybierz się chociaż raz do Dani albo Niemiec, to zobaczysz jaki tam syf robią emigranci. Na prawdę nie mamy se czego wstydzić, to bolszewicka propaganda wciskani ludziom kitu jacy to jesteśmy beznadziejni a ty pożyteczny idiota dalej powtarzasz.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)