Zderzenie podczas wyprzedzania. Kierowca pojazdu osobowego w ciężkim stanie (zdjęcia)

W środę na drodze wojewódzkiej nr 812 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. Jedna osoba w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę w Sawinie w powiecie chełmskim, na drodze wojewódzkiej nr 812 na trasie Chełm – Włodawa. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o czołowym zderzeniu pojazdu ciężarowego z osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Chełma, Wierzbicy i Sawina, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd ciężarowy był wyprzedzany przez kierowcę busa. Kierujący osobówką widząc jadący z naprzeciwka pojazd próbował hamować i go minąć, manewr ten niestety zakończył się czołowym zderzeniem z ciężarówką. Po zderzeniu samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu.

Strażacy przez godzinę ewakuowali poszkodowanego z wraku za pomocą sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Chełmie. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Droga zablokowana była przez kilka godzin.

(fot. OSP KSRG Wierzbica)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Z opisu wynika, że się młody przeliczył, Kierowca ciężarówki nie spanikowal i efekt widoczny. Dobra wiadomość taka, że nikomu nie zrobił krzywdy. Sam jest bogatszy w doświadczenie. A wystarczyło pooglądać na YouTube „Jedź dobrze”, „stop chamom na drodze”, itp. I wyciągnąć mądre wnioski, a nie przekonywać się na własnej skórze. Przestroga dla innych.

  • Czy Ty człowieku umiesz czytać ze zrozumieniem???!!!!?? Ewidentna wina kierowcy busa, a Ty śmiesz krytykować „młodego”?? Trochę szacunku do drugiego człowieka.

   • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    No i widzisz Ed ? Tak się wysilałaś, a buraczanka tyle zrozumiała, że trzeba ci doje…ać

 2. Nigdy nie pojmę jak można zacząć wyprzedzać ,widzieć że się nie da rady ,bo z przeciwka jedzie inny pojazd i mimo to nadal jechać na czołówkę ,zamiast przyhamować i zaniechać manewru …coś się w mózgu zacina czy jak ?

 3. Jezu ludzie czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Bo nie rozumiem czemu oskarżany jest poszkodowany w wypadku za to, że jechał tak jak powinien, a jakiś inny pojazd jechał złym pasem mu na czołówke? To co miał jechać prosto na niego? Chciał uniknąć zdarzenia, nie wyszło, ale to nie jest jego wina, że ktoś mu zajechał drogę. A osoby które piszą, że to jego wina życzę takiej samej sytuacji na miejscu poszkodowanego.

 4. Onanis Samokopulos

  Rzadko zjeżdżam na pobocze, jeszcze rzadziej unikam czołówki – życie jest cierpieniem, może taki samobójca mnie wyzwoli?

 5. Szrotmistrz (dyplomowany)

  A ja siem martfiem, że z tej kupeńki złomu niewiele sie da odzyskać

 6. Pytam bo nie wiem.

  Nie rozumiem tylko jednego, czemu uciekał pod cieżarówkę a nie do rowu?

  • Zapytaj rodziców dlaczego, takich rzeczy nie jesteś w stanie zrozumieć.
   Czyli z reklamacją zwróć sie do producenta

   • Pytam bo nie wiem.

    Jakiś czas temu sama uciekłam do rowu a nie pod ciężarówkę. Może sam się zapytaj producenta, będziesz miał chociaż jakąs wiedzę.

 7. Chyba nie przeżył tego wypadku z tego co się orientuję :((((. Straszne jak przez głupotę innych niewinne osoby cierpią.

 8. Nie kiepsko zmięty ten samochód.

 9. Jeśli wjechał na czołówkę pod ciężarówkę tzn uniknął zderzenia czołowego z busem, czasie którego z pewnością ucierpialoby więcej osób. Z pewnością kogoś ocalił…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach