Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie peugeota z autem nauki jazdy na rondzie przy Makro. Sprawca ma zatrzymane uprawnienia

Po raz kolejny na rondzie przy Makro miało miejsce zderzenie pojazdów. Przyczyną jak zawsze było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 9:15 na rondzie im. Kasprzaka w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Krańcowej i al. Witosa zderzyły się dwa samochody osobowe: peugeot i skoda nauki jazdy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący peugeotem mężczyzna jechał ul. Krańcową od strony Drogi Męczenników Majdanka. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu na opuszczającej rondo skodzie. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Ratownicy medyczni udzielili pomocy 28-letniej kursantce. Na szczęście okazało się, że kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Wyszło też na jaw, że sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one zatrzymane za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

received_869015209889505

2018-10-03_10.01.23

received_700762630286718

received_527317374405817

2018-10-03_10.00.41

2018-10-03 09:54:48
(fot. lublin112.pl, nadesłane Jarosław, Karolina)

33 komentarze

 1. Takiego kierowcę, to tylko pozostaje zamknąć w więzieniu.

  • Zamknąłbym tego, który od lat nie zgadza się tam na zainstalowanie świateł! Na tym ,,rondzie blacharzy” nie ma dnia bez stłuczki czy wypadku, to powinno dać do myślenia! Egzaminator nauki jazdy jak kogoś tam prowadzi to wiadomo o co chodzi.

   • Jurek… najlepiej to światełka na każdym rondzie i skrzyżowaniu. Na osiedlówkach tym bardziej.

    Czy Was już wszystkich poj***o?!

    Rozumiem… że kolegę do pracy to babcia odprowadza za rączkę, bo się „boja”.

    Ech…

    • Im więcej takich rond tym mniej takich „kierowców”… Prędkości nie duże, nikomu nic poważnego się nie dzieje a taki „kierowca” wyeliminowany na jakiś czas lub finansowo słono pouczony…

   • Niedługo na każdym rondzie będą światła bo szlachta jeździć nie umie. Postawić na każdym zjeździe policję i plan wykonają w ciagu pól dnia.

   • Bez przesady – to bardzo proste rondo do przejechania. Tylko trzeba mieć trochę rozumku i umiejętność oceny sytuacji. No i trzeba zdawać sobie sprawę że 70 konne auto którym dany beret jedzie to nie FI.

   • Idioci co nie potrafią jeździć na takim skrzyżowaniu niech dla dobra swojego i ogółu oddadzą kwity!!

  • Na Słowacji już by siedział w areszcie i czekał na wyrok . U nas dopóki niektórych sędziów nie odeśle się na emeryturę , to takie sine ryje będą się panoszyć PO drogach i narażać nas na utratę zdrowia , bądż życia .

  • I będziemy go utrzymywać w więzieniu? Bez sensu. Trzeba dowalić taką kare finansową żeby gość się nie pozbierał.

  • U nas jest tak:
   1. Pouczenie
   2. Mandat
   3. Odebranie uprawnień
   4. Kara za jazdę bez uprawnień
   5. Sądowy zakaz
   6. Dalsza jazda, bo co tam zakaz
   7. …
   100. Spowodowanie wypadku
   101. Wyrok w zawieszeniu
   102. Jeżdżę dalej

  • Więzienie za kolizję? Za spowodowanie kolizji to się dostaje mandat. Kierowanie samochodem bez PJ to także mandat 500PLN.
   Do więzienia to się idzie za spowodowanie poważnego wypadku (z ofiarami ciężko rannymi lub śmiertelnymi). A nawet takie tragiczne zdarzenia najczęstszej kończą się karą w zawieszeniu.

  • siedział będzie – za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest od 3 miesięcy do 5 lat. (art 244 KK)

 2. Naszczescie nic mu nie zrobią i już jutro będzie mógł wyjechać na ulicę Lublina… Pytanie tylko trzeźwy czy podpity.. Wybór należy do niego..

 3. A w pierdlu będzie za darmo źreć za moje składki. ….!!!..Do roboty darmozjada….

 4. No to ładnych parę tysiączków w ramach regresu ubezpieczyciel Peugeota pociągnie z pijaka…

 5. KULECZKA ?…. no to rondo to fakt jest niebezpieczne, urządzają sobie wyścigi kto pierwszy wjedzie ,albo nie zdąży zjechać jak to miało miejsce tutaj. Zrobić wielofazowe i spokój. Ile jeszcze tam wypadków będzie ?

  • Andrzeju, nie denerwuj się

   Było cos ostatnio mówione, że mają tam zrobić światła. Ale na razie temat ucichł jak widać, pewnie chca dać jeszcze troche cwaniaczkom w WORDzie zarobić.

   • Jakie Ku*** światła?! Nauczcie się jeździć a jak nie to komunikacją miejską pop****ć.

    I tyle w moim wniosku…

   • Niedługi na każdym rondzie będą światła bo szlachta jeździć nie umie. Postawić na każdym zjeździe policję i plan wykonają w ciagu pól dnia.

 6. czy to głupie pytanie „”kiedy będzie smiertelny””

 7. Tam by fajne filmy z crash testów człowiek kręcił. Co dziennie stłuczka. Dzisiaj, jutro następna czy po jutrze ?

 8. Czy ten peugeot ma błotnik z plastiku ?

  • 307 i 308 tak mają.

   • Ogólnie francuskie samochody za wyjątkiem Clio Sport, Saxo VTS i paru innych klasyków z wcześniejszych lat to jedno wielkie g****. Nigdy nie kupiłbym francuza, już wolę coś japońskiego albo niemieckiego. Fakt, że większość rdzewieje, ale przynajmniej mechanika i elektryka tam nie zawodzi w przeciwieństwie do badziewia produkowanego nad Sekwaną.

 9. Jejku. Skasowali zieloną Skodę Kulki? A ja niej się szkoliłem 3 lata temu i zdałem za pierwszym podejściem. Dziś widziałem Ją na lawecie. Smutny widok.

 10. Pośpiech,pośpiech,pośpiech…..Ogromne utrudnienia na tym rondzie powodują „naukowcy” z L-ki.Taki jeden z drugim przed wjazdem na rondo „czai” się,wjeżdża powolutku,powoli opuszcza rondo…A kodeks drogowy wyraźnie określa,jak należy opuszczać skrzyżowanie.
  Stanowcze NIE dla nauki jazdy