Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie dwóch volkswagenów na węźle Świdnik. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadził do zderzenia pojazdów. Jedna osoba została poszkodowana.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 17 w miejscowości Krępiec koło Świdnika. Na węźle Świdnik zderzyły się dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Volkswagen Passat. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz służba drogowa.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący Volkswagenem Golfem 51-letni mieszkaniec Lublina wjeżdżając w drogę serwisową w kierunku Kazimierzówki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą powiatową 28-letniemu kierowcy Volkswagena Passata.

W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowcę Volkswagena Golfa przetransportowano do szpitala, na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Skierują też wniosek do sądu o jego ukaranie.

101

(fot. lublin112)
2018-08-16 14:15:15

9 komentarzy

 1. Jakżeby inaczej. Dwoje para-rowerzystów po chodniku. Wyglądają na starszych niż 10 lat.

  • NIEDOROZWINIĘTEJ LUBELSKIEJ POLICJI TO NIE PRZESZKADZA, ONI DOSTALI POLECENIE INNE – IM KONTROLOWAĆ ROWERZYSTÓW NIE KAZANO

   • Społeczna szkodliwość czynu na mało uczęszczanych przez pieszych chodnikach może i niewielka, ale jazda w Lublinie rowerem po chodnikach stała się normą i nikt z tym nic nie robi. SM wystawia 5 mandatów rocznie za to. Dziwne, że jeszcze na skuterach nie jeżdżą chodnikami.

 2. Autor jest pewien że drogą, w którą skręcał passat da się dojechać do Kazimierzówki?

  • Sam zobacz jakie wypisujesz głupoty, a później pouczaj innych. Passat nigdzie nie skręcał.

   • No dobra pomyliłem samochody, ale ciekaw jestem która z „serwisówek” po tej stronie „S-ki” prowadzi do Kazimierzówki i czy wjazd na drogę ekspresową jest serwisówką.

Z kraju