Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie dwóch ciężarówek na trasie Lublin-Warszawa, pod naczepą jednej z nich jest auto osobowe. Trwa akcja ratunkowa (foto)

Trwa akcja ratunkowa w miejscu wypadku na drodze ekspresowej S17 Lublin – Warszawa. Trasa jest częściowo zablokowana. Utrudnienia mają potrwać wiele godzin.

Do wypadku doszło we wtorek po godz. 11:00 w miejscowości Lipówki koło Garwolina. Na drodze ekspresowej S17 Lublin – Warszawa zderzyły się dwa pojazdy ciężarowe. Jeden z nich przewrócił się na bok przygniatając naczepą samochód osobowy.

Jak nam przekazano, ze wstępnych ustaleń wynika, iż oba uczestniczące w wypadku pojazdy ciężarowe poruszały się w kierunku Warszawy. W pewnym momencie kierowca jednego z nich wjechał w tył naczepy znajdującego się przed nim ciągnika siodłowego.

Wytrącona z toru jazdy ciężarówka przebiła bariery dzielące jezdnie po czym przewróciła się na auto osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Obecnie w miejscu wypadku trwa akcja ratunkowa. Trzy osoby mają być ranne. Jezdnia w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana, w stronę Warszawy pojazdy przepuszczane są drogami technicznymi. Z obu stron utworzyły się bardzo duże korki.

AKTUALIZACJA: Po wykonaniu wstępnych ustaleń przez funkcjonariuszy okazało się, że pojazd, który znajdował się pod naczepą przewróconej ciężarówki, nie został przez nią przygnieciony. Po tym, jak ciągnik siodłowy z naczepą przewrócił się, kierowca auta osobowego nie zdołał wyhamować i wjechał pod naczepę. Kolejni kierowcy ratowali się ucieczką do rowu.

Zderzenie dwóch ciężarówek na trasie Lublin-Warszawa, pod naczepą jednej z nich jest auto osobowe. Trwa akcja ratunkowa (foto)

(fot. eGarwolin, nadesłane Łukasz – DZIĘKUJEMY!)

12 komentarzy

 1. Najprawdopodobniej przemęczenie kierowcy ciężarówki. Szkoda, że ucierpieli inni kierowcy i pasażerowie

  • a jak on może być przemęczony, skoro max 10h pracuje i 11h musi odpocząć?

   • 10h to on moze jechac apracować 15h pozdrawiam

   • Jak rozumiem siofer z osobowego któremu się wydaje że kierowca to 4.5h jedzie 45 minut leży i 4.5h jedzie i fajrant.
    Mało który zawodowy pracuje krócej niż 12-15h.
    Załadunki i rozładunki to też praca mądrołku

    • ustawowa przerwa dobowa wynosi 11 godzin NIEPRZERWANEGO ODPOCZYNKU. a czas pracy jest całkowity, czas prowadzenia pojazdu jest tylko jego częścią. rozumiesz, matołku?
     i mało mnie obchodzą realia, że ci pracodawca każe inaczej. a jak ci da pistolet, żebyś eliminował konkurencje, bo nie możecie się na rynku utrzymać – to pójdziesz strzelać?

 2. Trzeba nie mieć instynktu samozachowawczego, żeby samochodem osobowym poruszać się po drogach, po których jeżdżą ciężarówki.

  • nie trawie twoich wypocin bo są po prostu nie do strawienia niemniej to co w nich merytorycznie piszesz ma sens w znacznej części.
   ten komentarz jest trafiony w 10!
   zawsze jeśli słyszę, że pieszy/rowerzysta jest na straconej pozycji w starciu z autem to chętnie odpowiadam, że samochody ciężarowe mogą robić co chcą przecież są większe i auto osobowe w konfrontacji z nimi jest bez szans….

 3. 1. Widzę, że niektórzy to nawet po 3 kamizelki odblaskowe na siebie zakładają.
  2. Wczoraj była biadolenie, że na jakiś czas zamknięto ulice w mieście z powodu TdP. Kilkaset zawodników, kilkanaście tysięcy kibiców na żywo, kilka milionów oglądających w Polsce, jeszcze więcej w Europie.
  Tutaj mamy jednego czy dwóch kierowców, którzy na kilka godzin zablokowali jedyną z jedynie kilku dróg ekspresowych w tej części kraju, a na forum cisza w tym temacie.

 4. Jechał ekonomicznie i ekologicznie w cieniu aerodynamicznym poprzedzającej ciężarówki. Czyli w odstępie ze 3 do 5 metrów może. Nieraz to można zaobserwować. Czyli miał mnóstwo czasu na reakcję…

 5. Kiedy ciężarówki przestaną się wyprzedzać na trasach szybkiego ruchu oraz autostradach ?

Z kraju