Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie dwóch aut na rondzie przy makro. Trzy osoby trafiły do szpitala

Utrudnienia dla kierowców na rondzie przy makro w Lublinie. Na miejscu pracują funkcjonariusze lubelskiej drogówki.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 16:50 na skrzyżowaniu ulic Krańcowej i Witosa w Lublinie czyli tzw. rondzie przy makro. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: citroen i renault. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący renault mężczyzna, jadąc ulicą Krańcową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu opuszczającemu rondo citroenowi.

Doszło do zderzenia pojazdów w wyniku którego uderzony w bok citroen obrócił się i uderzył jeszcze tyłem w znajdujący się na poboczu słup latarni. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Jedna z pasażerek citroena, 9-letnia dziewczyna została odwieziona do szpitala. Razem z nią pojechała również jej matka i 18-letnia siostra. Jednak jak ustaliliśmy. Kobietom nic się poważnego nie stało, pojechały bardziej jako opieka dla 9-latki.
Oboje kierujący byli trzeźwi. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Świdnika oraz są utrudnienia z przejazdem przez skrzyżowanie.

Do wypadku doszło również w Zofiówce na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna. Tam także występują utrudnienia, wprowadzono ruch wahadłowy.

(fot. lublin112)
2014-12-14 18:08:11

6 komentarzy

  1. Cichobiorek cichodajek

    Może warto przypomnieć: :”Jak się spotka dwóch głupich, ustąp mu.”

  2. No od dawna już widzę, że dla niektórych przejazd przez skrzyżowanie z ruchem okrężnym to niezgłębiona tajemnica… A na kursach dalej uczą parkowania na centymetry.

  3. NIE BYŁO BY PROBLEMU TYLKO WYSTARCZY PATRZEĆ NA ZNAKI DROGOWE, KTÓRE STOJĄ PRZED WJAZDEM NA SKRZYŻOWANIE I MYŚLEĆ JADĄC ZA KIEROWNICĄ ZA SIEBIE I WYPRZEDZAĆ MYŚLENIEM DRUGIEGO W SPUŁ UCZESTNIKA RUCHU NA DRODZE

Z kraju