690 680 960

Zbliżają się dożynki w Radawcu: Zobacz kto wystąpi

Już za dwa tygodnie na lotnisku w Radawcu odbędą się coroczne Dożynki powiatu Lubelskiego. Jak zawsze będzie moc atrakcji.

Tegoroczne dożynki powiatu lubelskiego odbędą się już po raz 15-ty. Coroczne Święto Plonów jest połączeniem tradycyjnych obrzędów z piknikiem rodzinnym, na którym oprócz korowodu wieńców dożynkowych, mszy dziękczynnej, występów zespołów ludowych, każdy z przybyłych może wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, pobawić się na wesołym miasteczku czy też posłuchać gwiazd muzyki współczesnej.

Na dożynkach odbędzie się również wystawa sprzętu rolniczego, kiermasz produktów regionalnych oraz prezentacje gmin powiatu lubelskiego. Będzie można skosztować lokalnych przysmaków a bogaty program z pewnością nie pozwoli nikomu się nudzić. Jak co roku Święto Plonów odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji, w tym roku będzie to 1 września. Wśród tegorocznych muzycznych gwiazd , które zagrają na scenie dla dziesiątek tysięcy osób, które corocznie przybywają na to wydarzenie, będą Patrycja Markowska, Gosia Andrzejewicz i zespół disco polo Focus.

Impreza skierowana do szerokiego kręgu mieszkańców województwa lubelskiego już na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych regionu. Organizatorami dożynek są Powiat Lubelski oraz Gmina Konopnica.

2013-08-17 10:05:38

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Sprawdź program Festiwalu Re:tradycja – Jarmark jagielloński. 19-21 sierpnia, Lublin – Stare Miasto
Święto muzyki tradycyjnej oraz finał projektu „Zagraj nam muzyczko. Graj na cały kraj!”
Największe wydarzenie w Lublinie dla osób z niepełnosprawnością
Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin