Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się Wyścig Kolarski Tandemów oraz Hetman Paracycling Cup. Będą utrudnienia w ruchu na drogach Lublina i okolic

W dniach od 1 maja do 3 maja na terenie powiatu lubelskiego odbędzie się XXIV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz II Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

W sobotę 1 maja rozpocznie się XXIV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz II Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Zawodnicy będą zmagać się na trasach wytyczonych na terenie powiatu lubelskiego. Wyścig ma mieć cztery etapy.

Pierwszy z nich zaplanowano w Lublinie, gdzie punkt startu i mety zlokalizowany będzie na ul. Poligonowej. Trasę wyznaczono przez ul. Poligonową i Zelwerowicza, następnie uczestnicy przejadą starym odcinkiem ul. Poligonowej, pod wiaduktem skierują się w drogę serwisową do skrzyżowania z ul. Relaksową. Ulice te w godz. od 10.00 do 13.00 zostaną wyłączone z ruchu pojazdów.

Drugi etap się odbywał będzie w Dysie. Trasa ma blisko 6 km długości i wiedzie z ul. Słonecznej przez ul. Topolową, ul. Dolina Ciemięgi, ul. Samsonówka do ul. Słonecznej. W tym przypadku utrudnienia w ruchu planowane są w godz. 16:00 – 19:30. W niedzielę zawodnicy pojawią się w Garbowie, gdzie trzeci etap wyznaczono w godz. od 11:00 do 15:30. Start i meta zlokalizowana będzie przed Urzędem Gminy, zaś trasa wiedzie przez ul. Słoneczną, miejscowości Ługów i Gutanów, oraz ul. Szkolną i Krakowskie Przedmieście.

Ostatni dzień zmagań ma się odbywać na terenie strefy ekonomicznej na Felinie. Start i metę zaplanowano na ul. Hessa, zaś trasę wyznaczono ulicami: Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse i Rataja. W tym przypadku ulice będą wyłączane z ruchu pojazdów w godz. 10:00 – 13:30.

Pierwszy wyścig kolarski tandemów o charakterze ogólnopolskim, został zorganizowany jesienią 1998 roku w Firleju i Lubartowie. Wzięło w nim udział 18 załóg z 4 klubów z Polski, a wygrała je lubelska załoga. W następnym roku były dwie edycje wyścigu – wiosenna i jesienna. Od 2000 roku, zawody zyskały statut imprezy międzynarodowej. Od tego czasu wyścig jest organizowany podczas weekendu majowego.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. dwóch facetów na jednym rowerze wygląda niesmacznie

  • Ty tylko z Maryśką pod kołdrą przy zgaszonym świetle uwaźasz za poprawność.Chyba rzadko ciebie wpuszcza pod tą kołdrę ?? Bo masz myśli tylko jedne.

   • Nie za poprawność tylko za normalność. Chłop i baba normalna sprawa, a nie jakieś zboczone konfiguracje.

    • A patrz taka piłka nożna…. 22 chłopa razem…. To dopiero zboczenie!

     Zboczeńcem to jest ten, kto w każdej sytuacji widzi zboczenia.

    • wojsko podczas podróży też ?
     Jarek z kotem ?
     episkopat (a fe sami faceci) ?
     dwóch na ringu ?
     dwie drużyny po jedenastu + trzech sędziów na boisku ?

     Zaraz piorun trafi tą sodomię….

   • jeśli Zgredzie lubisz swojego faceta i robisz to przy zapalnym świetle to towja sparawa. Napisz po prostu że dla ciebie chłopak z dziewczyną na jednym rowerze wygląda niesmacznie

  • I tak o niebo lepiej niż dwóch kolesi na jedne hulajnodze.

 2. Rower kojarzy ci się niezdrowo? Hmm…

 3. W Dysie sporo podjazdów z doliny Ciemięgi, a ten na Topolowej to lokalna klasyka.

 4. Brawo Wyścig Pokoju. Niech nam żyje przyjaźń między narodami.Robotnicy wszystkich krajów łączcie się.

 5. Podpis nie wymagany

  Ciekawa ta współpraca , sychronizować wszystko to trzeba długo z sobą jeździć .

 6. Szukam partnera na rower. Pomyślałem początkowo o Benku, ale on ma za krótkie nóżki i się szybko męczy.

Z kraju