Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się rajd rowerowy „Tour de Lubelskie” wraz z piknikiem rodzinnym. Trwają zapisy uczestników

Piękne i ciekawe tereny, dużo zieleni oraz natury, do tego szereg atrakcji czekać będzie na uczestników rajdu rowerowego „Tour de Lubelskie” oraz pikniku rodzinnego w Piotrawinie. Impreza skierowana jest zarówno do profesjonalistów jak i amatorów oraz rodzin z dziećmi.

W sobotę 8 lipca w gminie Jastków w powiecie lubelskim odbędzie się rajd rowerowy „Tour de Lubelskie”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Piotrawin Razem”. Uczestnicy rajdu startować będą w dwóch kategoriach: ogólnej, liczącej ok. 45 km oraz rodzinnej, w której do pokonania będzie ok. 14 km.

Rowerzyści w dłuższą trasę wyruszą o godz. 10:00, zaś w krótszą o godz. 10:15. Koniec rajdu zaplanowano na godz. 13:30 a na każdego uczestnika rajdu czekać będzie pamiątkowy medal. Natomiast o godz. 14:00 rozpocznie się festyn na terenie Kółka Rolniczego w Piotrawinie.

Na początek zaplanowano częścią oficjalną oraz wręczenie nagród, następnie odbędą się występy artystyczne. W programie przewidziana jest również moc atrakcji dla dzieci w tym m.in.: zabawy z animatorkami, zamki dmuchane oraz konkursy z nagrodami. Będą też stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi przysmakami, a wieczorem zaplanowano potańcówkę.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Członek Zarządu Powiatu w Lublinie Grzegorz Kozioł oraz wielu innych gości.

Aby wziąć udział w rajdzie rowerowym „Tour de Lubelskie” należy wcześniej się zapisać. Można to zrobić internetowo do 7 lipca TUTAJ, lub też bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy. W tym przypadku należy zgłosić się do biura zawodów mieszczącego się w Urzędzie Gminy w Jastkowie, od godz. 7:00, w celu podpisania listy obecności oraz otrzymania karty uczestnictwa, na której zbierane będą potwierdzenia z punktów kontrolnych.

Wydarzenie, które skierowane jest zarówno do profesjonalistów jak i amatorów oraz rodzin z dziećmi, zostało objęte Honorowymi Patronatami m.in.: Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia.

Fundusze na realizację wydarzenia pochodzą ze środków Powiatu Lubelskiego. Partnerem wydarzenia jest Lubelskie Smakuj Życie. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym imprezy.

Zbliża się rajd rowerowy „Tour de Lubelskie” wraz z piknikiem rodzinnym. Trwają zapisy uczestników

Zbliża się rajd rowerowy „Tour de Lubelskie” wraz z piknikiem rodzinnym. Trwają zapisy uczestników

(fot. materiały organizatora)

7 komentarzy

 1. No nie wiem, nie wiem…

  • Czy ja potrzebuję polytyków do tego aby pojeździć na rowerze? Ajdonsinsoł.

 2. Czarnek? Nie dziękuje!

  • Chodzi o tego marnego pisiora, fanatyka ideologicznej sekty? To bardzo niebezpieczny typ.

 3. Patrząc na to, kto będzie się lansował na tej imprezie, to mnie tam nie będzie.

 4. Zgodnie z regulaminem „W dniu rajdu nie będą prowadzone zapisy.”
  Osoba pisząca artykuł wprowadza czytelników w błąd specjalnie czy nie czytała regulaminu rajdu, który de facto załączyła?

  • Informacje zawarte w tekście otrzymaliśmy bezpośrednio od organizatorów. Wynika z nich jednoznacznie, iż zapisy mają być prowadzone również w dniu rajdu. Niebawem wyjaśnimy tą sprawę.

   Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Z kraju