690 680 960

Zbliża się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Można zgłaszać swoje projekty

Trwają przygotowania do dziewiątej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 14-20 listopada. Można dołączyć się do akcji i zorganizować wydarzenie promujące biznes w swoim mieście.

W zeszłym roku Polska okazała się rekordzistą Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizując największą liczbę wydarzeń ze wszystkich 163 krajów biorących udział w projekcie. Tylko w województwie lubelskim odbyło się kilkanaście spotkań i konferencji biznesowych, w których udział wzięło ponad 600 osób.

„Przedsiębiorczość jest dobra” pod takim hasłem w dniach 14-20 listopada odbędzie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Partnerzy, którzy chcieliby dołączyć do akcji i zorganizować wydarzenie promujące biznes w swoim mieście, już teraz mogą rejestrować się na stronie:www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

Zgłaszać mogą się organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, m.in. społecznej, która jest tematem przewodnim kampanii zapowiadającej 9. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce. Aby zostać partnerem wydarzenia, wystarczy się zarejestrować i zorganizować przynajmniej jedno wydarzenie.

Mogą to być szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. Po raz pierwszy partnerzy będą mogli rejestrować nie tylko bezpłatne, ale też płatne wydarzenia.

Przygotowania do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w poszczególnych województwach nadzorują regionalni koordynatorzy, czyli instytucje np. urzędy marszałkowskie i podmioty prywatne np. parki technologiczne, którzy odpowiadają za współpracę z partnerami. Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie lubelskim jest Forum Młodych Lewiatan.

W zeszłym roku Polska okazała się rekordzistą ŚTP organizując największą liczbę wydarzeń ze wszystkich 160 krajów biorących udział w projekcie. W ciągu tygodnia przedsiębiorczości 2900 partnerów zorganizowało wydarzenia, w których udział wzięło w sumie 95 tysięcy uczestników.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku. Pomysłodawcami są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja MakeYour Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. nadesłane)
2016-10-29 12:15:49

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku