Zbierali podpisy przeciwko odszkodowaniom za mienie pożydowskie (zdjęcia)

W Lublinie odbyła się pikieta przeciw roszczeniom żydowskim. Organizatorzy zbierali podpisy sprzeciwu wobec tzw. ustawy 447 „JUST”.

Trwa kampania Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” #NieDlaRoszczeń, odnosząca się do uchwalonej w ub. roku przez Senat USA ustawy o restytucji mienia. Tzw. ustawa 447 „JUST” ma sprawdzić, czy i na jakiej podstawie obywatele amerykańscy pochodzenia żydowskiego mogą ubiegać się o niewypłacone odszkodowania za Holokaust Dlatego też w całym kraju zbierane są podpisy pod listem do prezydenta USA Donalda Trumpa w tej sprawie.

– Obecnie kreuje się nas jako współsprawców Holocaustu. Robi się to regularnie i przy pomocy coraz bardziej perfidnych metod. Przeciętny mieszkaniec Ameryki czy też różnych krajów Europy jest przez to przekonany, że to Polacy mordowali Żydów w Auschwitz – Birkenau. W związku z oszczerczą kampanią prowadzoną przez środowiska żydowskie oraz naciskami na polski rząd, społeczeństwo musi być świadome konsekwencji oraz przygotować się na poniesienie kosztów odszkodowań – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Jak dodają, niedopuszczalne są jakiekolwiek naciski ze strony dyplomacji USA w tym kierunku. Nie można tego traktować w inny sposób, jak próbę wymuszenia i wyłudzenia pieniędzy od Polaków. Do 30 marca ma zostać zebranych 10 tys. podpisów, które następnie zostaną przekazane na ręce ambasador Georgette Mosbacher. W czwartek pikieta przeciw roszczeniom żydowskim odbyła się w Lublinie. Przed wejściem do Ogrodu Saskiego zbierane były wśród mieszkańców podpisy.

(fot. lublin112.pl)

47 komentarzy

 1. Następnym razem może pomyślą o ludziach pracujących w sądzie i pobliskich budynkach, zanim się z tą szczekaczką rozstawią?

 2. Przecież USA to nasz najlepszy przyjaciel wg. Dudusia i jego Pana.

 3. Kiedy żydzi wypłacą odszkodowania za holokaust wobec Palestyńczyków.

 4. Szkoda ze tak mało osób wiedziało o tej akcji. Każdy Polak podpisałby się pod tym.

 5. „Tzw. ustawa 447 jest prawem, w ramach którego obywatele amerykańscy żydowskiego pochodzenia mogą ubiegać się o wypłatę odszkodowań za Holocaust.”

  No chyba jednak nie. Nie wskakujcie na wagonik Leszka Bubla.

 6. Jestem przekonany, że lublin112 nie opublikował min. połowy komentarzy.

 7. Dziś była wycieczka judkeów na Majdanku pod ochroną seciurit z literą ,,W” w nr rejestracyjnym

 8. tencomatraktorza300k

  Podpisuję się rękami nogami i kikutem.

 9. Dodam tylko tyle że w Polsce mieszkali i mieszkają Polacy pochodzenia żydowskiego, ale i pochodzenia niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego czy białoruskiego. Jeśli ktoś miał polskie obywatelstwo to pochodzenie nie może dyskwalifikować go do wnoszenia wszelkich roszczeń.

 10. A co my Żydoom jesteśmy winni? Nic. A co oni nam? Życie tysięcy tak zwanych wykletych. Czekamy na odszkodowania za żydowskich ubeków i ich morderstwa dokonane na Polakach. Dość juz ICH w polskim życiu. Mordercy spod gwiazdy Dawida…

 11. Zbiorowo odpowiem Putlerowskim troll-om, rodzimym antysemitom i innej maści pokurczom, którzy przy okazji głupiej ustawy, wartej mniej niż papier na którym wydrukowano jej projekt (bo ten można poddać „recyklingowi” w kiblu jeszcze) mało w pieluchy nie popuszczą:

  1. Ustawa nie jest funta kłaków warta w Stanach, a jeszcze mniej w Polsce. W Polsce obowiązuje polski kodeks cywilny, a ten jasno ustala zasady dziedziczenia (do 20 lat od śmierci spadkodawcy, potem wszystko przechodzi na rzecz Skarbu Państwa – to dlatego Lech Kaczyński zreprywatyzował ponad 200 kamienic będąc prezydentem Warszawy – HGW [Hanka Bufetowa] przez dwie kadencje tego wyniku nie pobiła, bo spadkodawcy wymarli – choć raz zwrócono kamienicę 128-latkowi).
  2. Ustawa to woda na młyn szujom, antysemitom i agenturze Putlerowskiej. Nic dziwnego, że aferę rozdmuchały tutaj „Sputnik”, „pikio” do spółki z „Od Rzeczy” (której wydawca właśnie został aresztowany za grube przekręty) i portalem „wPotylicę”.
  3. Nawet jak by ktoś chciał Polskę na podstawie tej śmiesznej ustawy pozywać przed międzynarodowe trybunały to może spadać na szczaw. Polska, w roku 1960, na mocy „Układu między rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącym roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych” zapłaciła, co do centa, wynegocjowane reparacje, a Stany Zjednoczone ZRZEKŁY SIĘ WSZELKICH DALSZYCH ROSZCZEŃ.

  Dobranoc Trolle Putlera i innych faszystów.

  • Dobry wpis. Ale trochę podpisów nie zaszkodzi. Uświadomi to Żydom że maja swój izrael wiec niech tam jadą.

  • To każde dziecko wie co teraz napisałeś, i chyba tylko Ty wierzysz w to że stany dla żartu podpisały nic nie znaczącą ustawę, a tak na marginesie nie nazywaj innych antysemitami antypolaku.

   • My mamy ustawę o IPN… która też nic nie znaczy za granicą, a przez którą dostaliśmy po łapkach.
    W każdym kraju są ludzie głupi, w wielu krajach dostają się oni do parlamentów – skutki widać tak w Stanach, jak i u nas.

  • @Kuba:
   1. Pompeo w Polsce przy okazji szczytu bliskowschodniego powiedział co myśli o polskim kodeksie cywilnym i co powinniśmy zrobić (słowa o legislacji). Szwajcarię zmusili do wypłaty roszczeń to nas nie zmuszą?!
   2. Bzdura. To, że Ty masz takie źródła to nie znaczy, że tylko one się tym zajmują.
   3. Odpowiedz na pytanie. Czy ustawa ta obejmuje mienie bezspadkowe i roszczenia obywateli posiadających np. podwójne obywatelstwo i występujących przed sądem innego kraju niż USA?
   Ta ustawa nic nie znaczy w dzisiejszej dyskusji, gdyż ta toczy się o mienie której ta ustawa nie obejmuje.

   • Errata ad. pkt 3. Nie ustawa tylko umowa.
    Obejmuje roszczenia obywateli USA. Nie ma tam słowa o mieniu bezspadkowym.
    I pamiętaj. Przy braku argumentów zwyzywaj od trolli Putina i faszystów.

  • Kubuniu zapominasz że duży może więcej , jeżeli nie tak to inaczej nas wydymają a płacić i tak będziemy musieli . polska jest częścią jakiejś większej rozgrywki którą naszym kosztem grają mocarstwa. dobranoc wszystkowiedząca alfo i omego. tyle w temacie.

   • Jak widzę „Polska” z małej litery, to mi się nóż w kieszeni otwiera.

    • No i żeby ci ten nóż jajek nie poobcinał chyba że już jesteś eunuchem . to była literówka .

 12. cała ta ustawa to jakiś śmiech na sali, niewiele bym się tym bełkotem żydków przejmował. Nie istnieje i nigdy nie istniało coś tak bzdurnego jak „mienie bezspadkowe”, jedynie w zachłannym łbie jakiegoś bankiera z pejsami mogło powstać takie kuriozum. Poza tym nawet jeśli to podstawy prawne takiego bełkotu są jakkolwiek wątpliwe z jednego choćby względu – nie istniało wtedy żadne państwo Izrael, a wszelkie mienie należało do obywateli polskich o wyznaniu mojżeszowym. Może załóżmy idąc tym śladem roszczenia o katolickie, muzłumańskie, protestanckie itd. mienie bezspadkowe. Te pazerne na nie swoje łby zza oceanu doigrają się za jakiś czas nowego holokaustu przez swoje działania, tyle że tym razem zafundują swoim dzieciom takie piekło, że odpowiedzialny za nie człowiek postara się z pewnością nie popełnić błędów Hitlera i doprowadzić swoje „dzieło” do końca. A potem płacz że antysemityzm, w świetle czegoś takiego zachowując zdrowe zmysły nie można nie być antysemitą.

 13. Lublin112 dowiedział się o akcji w momencie kiedy mieliśmy już potwierdzone pozwolenia na akcję. Będą w naszym mieście kolejne zbiórki podpisów zapraszam do kontaktu numer telefonu +48 698 976 688

 14. Gdyby były nie tyle międzynarodowe, międzyrasowe ale nawet międzygalaktyczne zawody w chciwośći to żydki miały by zawsze pierwsze miejsce ponieważ ich bogiem jest pieniądz. Co do parszywego zakłamywania historii też zawstydziliby by samego Gebelsa ze swoją propagandą. Nie nazwę tego po imieniu ale trzy słowa przychodzą mi na myśl: wymuszenie, złodziejstwo i chciwość – masz esencję usraela.

 15. wydaje mi się żę to ci co zostali uratowani przez durnych polakow , udało im sie przeżyć , i teraz chcą kasy , by zasilić budżet swego pana trampka , wcale nie trzeba było im pomagać tylko do końca wiadomo co , teraz był by spokój w polsze

  • Plaga wygnana z Egiptu

   Nie budżet pana Trampka tylko swój własny. Pan trampek to nie był ich kandydat. To środowisko robi z niego idiotę. Tak jak z Bobiego Fishera. A kto rządzi w administracji Usa i przeważa w sądownictwie na całym świecie niech mądry człowiek sobie poszuka i ustali sam. Na Jomonster była mapa rozlokowania określonej nacji w stanach zjednoczonych. Jest ich tam parę milionów ale realnie to rządzą tym supermocarstwem. Czy wspominałem o wytwórni filmów propagandowych Hollywood? Przeanalizujcie czyja ona. Podpowiem. Nie chrześcijan 🙂

 16. Plaga wygnana z Egiptu

  Libia, Irak, Syria, Egipt, Iran… Polska. Gdybyśmy sąsiadowali z Izraelem już dziś by nam wprowadzali demokrację przy pomocy karabinów. Co my mieliśmy po wojnie? Jurny Stefan mówił co jadł. Szczaw i mirabelki. Za co my teraz mamy płacić? Będziemy płacić bo grupa pachołków niezależnie z jakiej władzy, bo jest to dla polskiej władz element niezmienny, musi się przypodobać obcemu mocarstwu a nie swoim obywatelom. Dla Parlamentu obywatel własnego państwa to najgorszy wróg, którego trzeba udawać że się lubi tylko przed wyborami.

 17. Tez się podpisuję. Nie ma pieniędzy na NFZ, dla nauczycieli, a po raz kolejny są na odszkodowania za… no właśnie za co ? Za ten gruz co został po wojnie ?

  A co z odszkodowaniem dla Polski od Niemiec ?

 18. chyba im się we łbach poprzewracało

  Niech się pokrzywdzeni obywatele wyznania mojżeszowego ,zwrócą do Niemiec o odszkodowania …bo to Niemcy wywołali wojnę ,w wyniku której stracili swoje mienie i majątki .Makrela im wypłaci ,bo ma z czego

 19. Szkoda Żydom że część nieruchomości ostała się bez prawnych dziedziców w Polsce a oni chętnie by przygarneli. Tyle że nie są spadkobiercami wg. prawa – no to wymyślili takie coś! Od Niemiec chyba już uzyskali odszkodowania, szukają dalej…

 20. Bardzo dobrze ja też się podpiszę!Macie kolejnego sojusznika USA, kiedyś mieliśmy wojska rosyjskie na terenie naszego kraju,a teraz mamy wojska USA.Polska to fikcja z tym prozydowskim i amekryńskim rządem!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach