690 680 960

Zawody wędkarskie nad Zalewem Zemborzyckim: Złowili tysiąc ryb, wszystkie wróciły do wody

W niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Barakudy. W ich trakcie przeprowadzano akcję charytatywną na rzecz 7-letniego Olka, który urodził się z wadą serca.

W zawodach wystartowało 69 wędkarzy nie tylko z Lublina, lecz również wielu miast naszego regionu: Biłgoraja, Nałęczowa, Dęblina, Opola Lubelskiego, Puław, Kocka, Kurowa czy Świdnika. Nie brakowało także zawodników z Warszawy, Rzeszowa, Pleszewa, Radomia, Kielc, Kozienic czy też Łosic. Ich zadaniem było przez cztery godziny złowić jak największą ilość ryb.

Dla najlepszych przygotowano liczne nagrody. Za I miejsce była to niespodzianka o wartości 2.500 złotych, do tego puchary, medale, dyplomy i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy którzy przystąpili do zawodów otrzymali liczne upominki ufundowane przez sponsorów.

Łącznie z Zalewu wyłowiono około tysiąca ryb, które po zważeniu trafiły z powrotem do wody. Najlepszym wędkarzem okazał się Marcin Alter, który złowił ryby o łącznej wadze 6,820 kg, drugie miejsce przypadło Pawłowi Wlazło, za połów o wadze 5,990 kg, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Jabłońska z wynikiem 5,615 kg.

Zorganizowano także konkurs na najkrótszą złowioną rybę, jeden z zawodników pochwalił się wynikiem 7,5 cm. Wśród uczestników zawodów nie brakowało seniorów jak też młodzieży. Najstarszy z nich miał 69 lat, najmłodszy zaś 10 lat. Choć sporo było połowów o łącznej wadze kilku kilogramów ryb, to dwóch z wędkarzy nie miało dziś szczęścia. Podczas czterogodzinnego siedzenia nad wodą, nie złowili ani jednej ryby.

Jak zawsze podczas tej imprezy, zorganizowano akcję charytatywną. Tym razem na rzecz 7-letniego Olka z Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, który urodził się z wadą serca. Na pomoc dla Chłopca zebrano ponad 1.200 złotych. Organizatorem niedzielnych zawodów wędkarskich było lubelskie Koło PZW „Barrakuda”.


(fot. lublin112)
2015-06-28 19:08:51

Jeden komentarz

  1. Jak widać pokaźnych rozmiarów ryby mamy w Zalewie…

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas