Zatruty bielik trafił pod opiekę Fundacji Epicrates. Stan ptaka jest ciężki (zdjęcia)

Pod opiekę Fundacji Epicrates z Lublina trafił zatruty bielik. Zwierzę zostało znalezione w bardzo poważnym stanie w okolicach Poleskiego Parku Narodowego.

Wczoraj do Fundacji Epicrates z Lublina trafił zatruty bielik znaleziony w rejonie Poleskiego Parku Narodowego, na terenie powiatu włodawskiego. Na ptaka, w poważnym stanie, natrafili pracownicy parku.

Jak informuje Fundacja, to nie pierwszy taki przypadek. W ubiegłym roku pracownicy fundacji udzielili pomocy dwóm innym zatrutym bielikom. Czy ktoś celowo truje te piękne ptaki? Czy może truje lisy, które potem stają się pożywieniem bielików? Trudno powiedzieć, a jeszcze trudniej znaleźć motyw, którym mógł się kierować truciciel. W tej sprawie powiadomiono Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie.

W chwili obecnej trwa walka o życie bielika, jego stan jest ciężki.

(fot. Fundacja Epicrates)

11 komentarzy

 1. Ten orzełek wygląda jak Senyszynowa

 2. We wiosce pewnie wszyscy wiedzą kto, gdzie i po co trutkę rozkłada, ale zwrócić uwagi nikt nie może, służb nie zawiadomi (bo zaraz powiedzą, że kapuś) a i mordy tumanowi nikt nie obije bo i po co. Taka wschodnia mentalność. Ludzie! Dbajmy o to co wspólne. To nie jest niczyje! To jest nasze!

 3. Nie to jest zwierz

 4. Redakcjo, a jak tam sprawa otrucia lubelskich sokołów wędrownych? Policja szuka sprawców? Napiszecie coś? Pasowało by znaleźć truciciela oraz źródło trucizny.

 5. Zwierzęta to nie przedmioty. Ale spora część ludzi to wredny gatunek, który inne gatunki właśnie tak traktuje. Dobrze, że nie każdy taki jest, bo wszystko w około by zniszczyli już dawno temu.

  • Niektóre szkodniki trzeba truć, szczuty, myszy, insekty, to robi się cały czas. Nikt nie wie co inny gatunek będący wyżej w łańcuchu pokarmowy zje. Strychnina na szczuty działa tak samo zabójczo na człowieka, kiedys zresztą była dodatkiem denaturatu.

 6. Piękne ptaszysko!

 7. Ten pierścionek nie wrasta mu w nogę ?

 8. Parę lat temu rozmawiałem ze strażnikami z Poleskiego Parku Narodowego i wiedzą że robią to miejscowi tylko złapać takiego głąba trudno. Orłów tam się zrobiło sporo i walcząc o żer tłuką miejscowym drób, króliki i co tam jeszcze może szwendać się po podwórku. Podobno nawet małe psy czy koty nie są bezpieczne to może komuś nerwy puściły i zrobił głupotę trując niewinne ptaszysko które tylko chciało się najeść

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL