Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zasnął za kierownicą, uderzył w samochody służby drogowej (zdjęcia)

Znane są szczegóły wczorajszego wypadku na drodze S12/S17 w Kurowie. W wyniku zderzenia trzech pojazdów dwie osoby odniosły obrażenia ciała i trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem na drodze S12/17 w Kurowie, na pasie w kierunku Lublina. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów, w tym dwóch należących do służby drogowej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki Renault prawdopodobnie zasnął za kierownicą i doprowadził do zderzenia z dwoma samochodami służby drogowej, fiatem z przyczepą z zamontowanym oświetleniem sygnalizacyjnym oraz nissanem z podnośnikiem. Oba pojazdy ustawione były na jednym z pasów.

W fiacie za kierownicą znajdował się 41-letni kierowca z gminy Kurów. Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący renaultem, 28-latek z województwa podlaskiego również trafił do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Zasnął za kierownicą, uderzył w samochody służby drogowej (zdjęcia)

Zasnął za kierownicą, uderzył w samochody służby drogowej (zdjęcia)

Zasnął za kierownicą, uderzył w samochody służby drogowej (zdjęcia)

Zasnął za kierownicą, uderzył w samochody służby drogowej (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy, nadesłane Łukasz)

15 komentarzy

 1. po co są limity pracy kierowców, jak nie da się skontrolować wymiaru odpoczynku w czasie wolnym?
  przecież on może jechać 10 godzin i 14 grać na komputerze, a później kolejne 10h jechać… kierowców osobówek też się nie da skontrolować, ale im jazdy nikt nie ogranicza.
  poza tym to tylko „wstępne ustalenia”, czyli najbardziej prawdopodobna hipoteza. trafił do szpitala, więc go na miejscu nie przesłuchano. równie dobrze mógł oglądać mecz na tablecie albo sprawdzać insta.

  • To jest 3,5t ze slipingiem.
   Ulubiony pojazd „dziad-transów” – bez tachografu, bez karty kierowcy, bez regulacji.
   Swego czasu na YT krążył filmik z młodym gniewnym, który bez przerwy na spanie zrobił kurs spod Łodzi do południowej Hiszpanii czymś takim.

   Kofeina, nikotyna, am…witamina i jadą.

   • Podpis elektroniczny

    To jest redbull edition z psią budą na dachu.

   • Ta nadbudówka nad kabiną to nie bagażnik, ale – o czym mało kto wie – SYPIALNIA busiarza. Ci ludzie tam śpią, to ich dom. To jest totalne upodlenie i zbydlęcenie. Ci ludzie żyją i pracują w warunkach gorszych niż zwierzęta.

    A kolesiem, o którym wspomniałeś był prawdopodobnie ten gigant intelektu:

    youtube.com/watch?v=oX6DifE0Ojs&t=1099s

    • Ale ja wiem co to jest „to coś na dachu”, nie trzeba mi tego tłumaczyć 🙂
     UE wprowadza od przyszłego roku tachografy dla dostawczaków, to może przynajmniej czasy pracy kierowców staną się normalne.

 2. Tak kończy się pogoń za pieniędzmi za zgodą i przyzwoleniem spedytorów dla których liczą się słupki i wyniki w pracy.

 3. Wypij kawę, energetyka, dasz radę, trzymam kciuki, twardy jesteś…

  .. i tak się kończy.

 4. … patologia transportu do 3.5 dmc … czyli wyścigi niesmiertelnych

 5. Jeździłem takim busem to wiem, czasami dwie doby bez snu. Druga sprawa to oznaczenia – w Polsce to jest jakaś kpina, migające światełko z tyłu samochodu zamiast kilka ostrzeżeń wcześniej np. na przyczepkach.

 6. 28 latek pewnie zazna że „nie wie jak do tego doszło ” ….i mągą mu skoczyć

  • A to zależy od wyników badania krwi najpewniej.
   Jak wyjdzie coś, czego w niej być nie powinno, to go to mocno zaboli.

 7. od maja 2022 skończy się, wiele firm upadnie, ceny poszybują w górę kolejny raz -eurokołchoz wprowadza tachografy od 2,5-3,5 t

Z kraju