Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zapraszamy na „Otwarte warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się nauczyć lub przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. 7 i 8 lutego będzie okazja do wzięcia udziału w warsztatach pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów, które odbędą się już w ten weekend, oprócz obowiązkowego RKO (Resuscytacja krążeniowo-oddechowa) będzie można dowiedzieć się jak postępować z poszkodowanym motocyklistą, co robić w razie ran, skaleczeń, złamań, odmrożeń, omdleń, zawału, ciała obcego w ranie i w oku, ukąszeń, wstrząsu anafilaktycznego, porażenia prądem, zadławień lub zakrztuszeń.

Wolontariusze odpowiedzą na wszystkie pytania oraz udzielą informacji na temat oddawania krwi i szpiku.

Będzie możliwość zmierzenia sobie ciśnienia tętniczego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

„Otwarte warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej” odbędą się w Galerii Olimp w niedzielę. Hol główny południowej części Galerii Olimp. W godzinach 12 i 16 w sobotę i 16 w niedzielę będą pokazy ratownictwa przez ratowników medycznych, zaś warsztaty prowadzone przez wolontariuszy będą trwały w sobotę 10-21, a w niedzielę 10-20.

Pierwsi do Pomocy to grupa młodych ludzi uświadamiających społeczeństwo i uczących zasad pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Z ich inicjatywy powstał projekt społeczny „Pierwsi do Pomocy”, realizowany w ramach programu Zwolnieni z Teorii. Ma on przekonać obywateli miasta w każdym wieku, że pierwsza pomoc nie jest czymś trudnym, zarezerwowanym jedynie dla profesjonalnych ratowników medycznych.

Zapraszamy na „Otwarte warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej”

2015-02-05 21:58:28
(fot. Nadesłane)

Komentarze wyłączone