690 680 960

Zapewniają ochłodę w upalne dni. Kurtyny wodne cieszą się sporym powodzeniem (foto)

Kiedy żar leje się z nieba potrafią przed nimi ustawiać się nawet kolejki. Wodna mgiełka zapewnia bowiem ochłodę zarówno pieszym jak też rowerzystom.

Jak co roku na terenie Lublina ustawione zostały kurtyny wodne. Pierwsza z nich, wraz z nastaniem ciepłych dni, stanęła na ścieżce rowerowej przy al. Piłsudskiego, w pobliżu siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Kolejna została zlokalizowana w centrum miasta, tuż obok ratusza. Trzecią lokalizacją jest okolica centrum handlowego E.Leclerc przy ul. Zana.

Kurtyny wodne od początku cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Są też sporą atrakcją dla dzieci. Bardzo zadowoleni z nich są również rowerzyści, którzy jak wskazują, w trakcie upałów pozwalają na chwilę ochłody, co w trakcie jazdy ma bardzo duże znaczenie. Zwłaszcza, że ścieżka rowerowa prowadząca nad Zalew Zemborzycki jest najbardziej obleganą trasą dla cyklistów w mieście. Lubelskie MPWiK posiada sześć kurtyn wodnych, pozostałe wykorzystywane są w trakcie różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie miasta.

Podobna kurtyna stanęła właśnie również na Rynku Wielkim w Zamościu. Jak wskazuje tamtejsze Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, nie jest wykluczone, że niebawem pojawią się kolejne tego typu urządzenia.

(fot. lublin112)

4 komentarze

  1. wybetonuj patelnię, szukaj ochłody

  2. Wieśniak (dawniej: chłop małorolny)

    Należy nam sie !!! kurtyny wodne we w każdej wsi i na polach !!!

  3. Niech stoi, ale tak, aby korzystać mógł ten kto chce a nie tak jak na ścieżce przy mpwik, że trudno ominąć. Nie po to się pocę aby tracić swój aromat przez jakąś płuczkę. Może jeszcze pralnię skarpetek tam urządzicie?

  4. wiecej betonu i kostki…najlepiej wytnijcie wszystkie drzewa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku