Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamykają ulicę w centrum Lublina. Będą objazdy, inaczej pojadą też autobusy komunikacji miejskiej

Od najbliższego wtorku, aż do odwołania, zamknięty dla ruchu pojazdów będzie odcinek al. Długosza w Lublinie. Chodzi o część obok Ogrodu Saskiego. Zmienionymi trasami kursować będzie również osiem linii komunikacji miejskiej.

Od wtorku 2 czerwca, w związku z prowadzoną przebudową Al. Racławickich, zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie al. Długosza na wysokości Ogrodu Saskiego. Wykonawca będzie dokonywał tam wymiany kanalizacji burzowej. W związku z tym, aż do odwołania, obowiązywała będzie inna organizacja ruchu. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, inaczej pojadą także autobusy komunikacji miejskiej.

Linie nr 2, 4 i 13 z al. Sikorskiego pojadą przez Al. Racławickie do Krakowskiego Przedmieścia. Linie nr 11 i 15 z ul. Poniatowskiego kursować będą przez ul. Popiełuszki, Leszczyńskiego, Czechowską, al. Solidarności, Dolną 3 Maja, 3 Maja, Krakowskim Przedmieściem do ul. Lipowej. Trasa linii nr 44 została wyznaczona przez ul. Północną, al. Solidarności, Dolną 3 Maja, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście do ul. Lipowej. Linia nr 55 pojedzie zaś przez ul. Poniatowskiego, Popiełuszki, Leszczyńskiego, Czechowską, al. Solidarności, Dolną 3 Maja, 3 Maja, Kołłątaja i Narutowicza. Z kolei autobusy linii nr 74 w kierunku ul. Zesłańców Sybiru będą kursowały z al. Kompozytorów Polskich przez al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście do ul. Lipowej, zaś w kierunku Rudnika z ul. Zesłańców Sybiru przez ul. 3 Maja, Dolną 3 Maja, al. Solidarności do al. Kompozytorów Polskich.

W trakcie objazdów nie będą obsługiwane przystanki KUL 01, Puławska 01 i Głowackiego 01. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi linię dowozową nr 702, co ma na celu zapewnienie obsługi rejonu ul. Popiełuszki i umożliwienie przesiadki na inne linie komunikacyjne. Będzie ona kursowała po następującej trasie: Zesłańców Sybiru – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – al. Sikorskiego – Popiełuszki – Leszczyńskiego – Czechowska – al. Solidarności – Dolna 3 Maja – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Okopowa – Zesłańców Sybiru.

(fot. Google Street View)

5 komentarzy

 1. uważny i ważny

  Przeraża to co dzieje się w mieście. Jest coraz gorzej!

  • to tylko efekt wybrania wodzusia i kolesi, niszczących wszystko

   • ktoś ich wybierał, poparł ich bo chciał tego co jest w mieście

   • a to po poprzedniku dało się coś jeszcze bardziej zniszczyć? Owszem, nieprzemyślane remonty, i zmiany w ruchu do odwołania, to jakby przegięcie. Wykonawca ma określić termin ukończenia prac, a nie „do odwołania”. Będziemy mieli drugi wiadukt na Diamentowej. Ciekawe czy wyrównają rekord teatru w budowie.

 2. Żeny coś zrobić, trzeba najpierw coś rozwalić.Tak to jest z remontami.Za to później będzie pięknie.Zacisnąć trzeba ząbki i przetrzymać ten trudny czas.