690 680 960

Zamość: Kupili tytoń a w paczce dostali ziemię. Uwaga na oszustów

Zamojscy policjanci poszukują oszustów, którzy swoim podstępnym działaniem narazili mieszkańców miasta na straty w gotówce. 24-letnia mieszkanka Hetmańskiego Grodu i jej partner stracili blisko 100 złotych zamawiając poprzez Internet tytoń.

-Wczoraj do zamojskiej komendy zgłosiła się 24-letnia mieszkanka miasta. Kobieta poinformowała o oszustwie. Wraz ze swoim partnerem, zainteresowani kupnem tytoniu papierosowego odpowiedzieli na jedno z internetowych ogłoszeń. Zamówili kilogram markowego suszu. Wczoraj otrzymali przesyłkę, za którą przy odbiorze zapłacili 95 złotych. Zamiast jednak zakupionego tytoniu w paczce otrzymali kilogram ziemi – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

O oszustwie natychmiast powiadomili policję.

-Policjanci z Zamościa wczoraj przyjęli również zgłoszenie o innym oszustwie. 23-letni mieszkaniec Hetmańskiego Grodu kilka dni temu na jednym z popularnych portali wystawił do sprzedaży telefon komórkowy. Na ogłoszenie odpowiedział zainteresowany kupnem komórki mężczyzna. Kontrahenci umówili się, co do szczegółów transakcji. Zgodnie z zapewnieniami kupującego kwota blisko 800 złotych przelana miała być została na konto sprzedawcy. Jak się jednak okazało pieniądze na konto właściciela komórki nie dotarły, a kontakt z kupującym urwał się tuż po transakcji – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Policjanci poszukują oszustów i apelują o rozwagę podczas transakcji zawieranych w wirtualnym świecie.

2014-04-16 16:46:46
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli