Zamość: Kierował pod wpływem narkotyków

Za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem do policyjnego aresztu trafił 32-letni mieszkaniec gm. Sitno. Mężczyzna nie posiadając prawa jazdy kierował hondą. Był trzeźwy, ale przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie obecność narkotyków.

-Wczoraj po południu policjanci z Posterunku Policji w Nieliszu patrolując Złojec zwrócili uwagę na jadącą hondę. Kierowca samochodu na widok policyjnego radiowozu gwałtownie skręcił w boczną ulicę. Po chwili został zatrzymany. Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec gm. Sitno. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Kilka lat temu stracił je za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tym razem z przeprowadzonego badania wynikało, że mężczyzna jest trzeźwy, ale jak się okazało kierował pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

-Obecność narkotycznych substancji w organizmie potwierdziło badanie, któremu został poddany. Policjanci sprawdzili również samochód 32-latka. Pod tylnym siedzeniem ujawnili 8 foliowych woreczków z zawartością brunatnej substancji w ilości blisko 33 gramów. Badanie narkotesterem wykazało że zawiera ona w swoim składzie pochodne marihuany. Przy 32-latku ujawniono dodatkowo niewielkie ilości suszu narkotycznej rośliny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Pojazd, którym kierował odholowano na policyjny parking. Dziś 32-latek usłyszy zarzuty – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwa, których dopuścił się 32-letni mieszkaniec gm. Sitno grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

2014-03-06 14:58:38
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7166zł -1.02%
  • GBP 4.879zł 0.06%
  • EUR 4.4072zł -0.04%
  • CHF 4.0946zł -0.27%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie