690 680 960

Zamieszczał w Internecie filmiki, na których groził byłej partnerce. Miał narkotyki (wideo, zdjęcia)

Ryccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził byłej partnerce pozbawieniem życia. Mundurowi ujawnili przy 31-latku marihuanę oraz amfetaminę. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek ryccy policjanci przyjęli zawiadomienie od 29-letniej mieszkanki gminy Ryki dotyczące kierowania gróźb karalnych przez jej byłego partnera.

Kobieta relacjonowała, że zagrożenie życia jest realne, gdyż mężczyzna wcześniej umieszczał na portalach społecznościowych filmiki w których ewidentnie jej groził. We wtorek umieścił również filmik na komunikatorze z którego wynikało, ze zamierza przyjechać do pokrzywdzonej i zrobić jej krzywdę. Kobieta natychmiast powiadomiła policję.

Mundurowi ustalili pojazd którym przyjechał na teren Ryk sprawca gróźb. Z uwagi na to, że mężczyzny nie było w samochodzie, policjanci podjęli czynności w ramach których szybko ustalili, że znajduje się on na terenie miasta.

31-letni mieszkaniec powiatu łowickiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przeszukali mężczyznę i ujawnili przy nim środki odurzające, które po zbadaniu testerem okazały się marihuaną i amfetaminą.

Mężczyzna posiadał również przy sobie nóż typu „motylek”. Już w trakcie przeszukania samochodu osobowego, którym przyjechał znaleziono w bagażniku miecz samurajski typu „KATANA” oraz gaz pieprzowy. Jak się okazało mężczyzna posiada również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzuty gróźb karalnych, posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego przychyliła się prokuratura. Dziś Sąd Rejonowy w Rykach zadecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego.

Mężczyzna będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości był już karany za przestępstwa podobne, za które odbywał karę pozbawienia wolności.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Ryki)

9 komentarzy

 1. Można sobie chodzić/jeździć po ulicy z szablą?

  • Miecz samurajski, powinien być nazywany szablą samurajską. Bo ta broń jest zagięta i jednosieczna. Miecze są proste i obusieczne.

   • Kto jak kto, ale Policjanci, jako osoby zaznajomione z bronią, powinni prawidłowo zakwalifikować daną broń. A wiedza powinna być czerpana ze specjalistycznych źródeł, a nie filmów czy tego, co szwagier powiedział.

 2. Kobieta powinna się wyprowadzić na drugi koniec Polski albo i za granicę. Taki psychol wkoncu ją zabiję ale jakimś kwasem poleje. Posiedzi kilka miesięcy a potem wyjdzie. Niedawno było tak w Lubartowie.

  • Ta. Niech się sama kwasem obleje, żeby przy potencjalnym ataku, napastnik sam sobie rak nie poparzył. Bo wtedy będzie jeszcze bardziej zły.
   Niech odwoła zeznania i przeprosi Pana Kierowcę aŁdi.
   Podkreślam, że domniemanym napastnikiem był Pan Kierowca auta, bo gdyby napastnik poruszał się rowerem, to w artykule byłoby napisane: „Rowerzysta”.

 3. Stalker odczepi się dopiero jak umrze .

 4. Po co mu ten pogrzebacz? Przecież sam się prosi o kłopoty.

 5. No jak to? Przecież „łobuz kocha najmocniej „🤣

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas