Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zakończyły się remonty kolejnych dróg w powiecie lubartowskim (zdjęcia)

Mieszkańcy kilku miejscowości w powiecie lubartowskim mogą już korzystać z wyremontowanych dróg lokalnych. Trwające przez ostatnie miesiące prace dobiegły końca.

W grudniu dobiegły końca prace na pięciu inwestycjach drogowych, jakie w ostatnim czasie prowadziło Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Prace polegały przede wszystkim na wymianie zniszczonej nawierzchni asfaltowej oraz utwardzeniu poboczy. Równy asfalt pojawił się w miejscowości Nowa Wola w gminie Serniki na drodze powiatowej nr 1561 Wola Sernicka – Nowa Wola. Przebudowano też drogę powiatową nr 1565 L Wólka Stara Kijańska – Wólka Nowa w gminie Ostrów Lubelski do drogi powiatowej nr 1563. W tym przypadku zakres przeprowadzonych robót obejmował wykonanie podbudowy z kruszywa oraz warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Dodatkowo utwardzono pobocza oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe.

Prace prowadzone też były na drodze powiatowej nr 1555 na odcinku Brzeźnica Książęca – Gródek w gminie Niedźwiada. Na długości 460 m sfrezowano istniejącą nawierzchnię bitumiczną, wykonano podbudowę a na koniec ułożono warstwę ścieralną nawierzchni.

Drogowcy przebudowali również skrzyżowanie drogi powiatowej nr 1520 z drogą gminną w miejscowości Wolica w gminie Michów. Na drodze gminnej wykonana została podbudowa z kruszywa oraz oraz nawierzchnia bitumiczna. Wzmocniono też pobocza. Na drodze powiatowej wykonano warstwę wyrównawczą z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz warstwę ścieralną. Wyremontowany został też most na rzece Wieprz w ciągu drogi powiatowej nr 1540 w miejscowości Leszkowice w gminie Ostrówek.

(fot. powiat lubartowski)

8 komentarzy

  1. A Bimmer już ją przetestował ?

  2. Zapraszam przedstawicieli władz do przejażdzki drogą POWIATOWĄ 1546L Kozłówka-Dąbrówka,to też powiat lubartowski…Może nowe władze powiatu wkońcu zdecydują się na remont drogi,którą bardzo dużo ludzi jeździ,a niebawem będzie jeździlo jeszcze więcej?Sporo osób omija Niemce jeżdżąc do Lublina od strony Lubartowa.Skoro poprzednie władze powiatowe tłumaczyły się brakiem pieniędzy,to może teraz ta Dobra Zmiana zawędruje w Lasy Kozłowieckie i zobaczy jak w XXI wieku wygląda droga powiatowa,a raczej jak nie powinna wyglądać…

    • Sama prawda, ta droga niedługo się rozleci, łata na łacie i dziura w dziurze, pobocza miejscami brak, minięcie się z większym autem jadącym z naprzeciwka to wyzwanie. Sam bym tamtędy jeździł, bo to dobry skrót między Lublinem i Lubartowem, ale szkoda samochodu.

  3. Panie Burmistrzu z Ostrowa Lubelskiego razem z pana przy……asem Czarankiem zaorajcie drogę do Łucki. Będziemy koniamy docierać do Lublina.

  4. ? NOWA WOLA!

  5. I tak te wyremontowane drogi się „rozlecą ” w krótkim czasie …nie było „dobrodzieja ” ,nie poświecił ,wiec nie ma się z czego cieszyć ….

  6. Wólka Stara Kijańska ,Mają rzeczywiście się czym chwalić ,drogi jest tam zaledwie 500 metrów!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo