Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zajmowali się handlem nielegalnymi papierosami i alkoholem. W sprawie zatrzymano czterech obywateli Ukrainy

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się obrotem nielegalnymi wyrobami akcyzowych. W ramach działań zabezpieczono 5,7 tys. paczek papierosów oraz 30 litrów alkoholu.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej w ostatnich daniach przeprowadzili na terenie Lublina działania, których efektem było zatrzymanie osób zaangażowanych w nielegalny proceder obrotu wyrobami akcyzowymi, jak również likwidacja nielegalnej działalności oraz ustalenie sieci powiązań i kanałów dystrybucji nielegalnego towaru.

W wyniku czynności operacyjno-śledczych, w tym szeregu przeszukań, funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili dowody, na podstawie których ustalili sposób działania grupy przestępczej. W sprawie zatrzymano czterech obywateli Ukrainy. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyźni zostali zwolnieni.

W ramach prowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili 5,7 tys. paczek papierosów różnych marek oraz 30 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, w tym 10 litrów spirytusu o stężeniu 96% bez polskich znaków akcyzy i 40 półlitrowych butelek alkoholu o stężeniu 35%. Zatrzymali też środek transportu jako dowód w prowadzonym postępowaniu.

Jak się okazało, zatrzymane przez funkcjonariuszy wyroby tytoniowe to wyrzuty z pociągów towarowych wjeżdżających do Polski z Białorusi i Ukrainy.

(fot. KAS)

3 komentarze

  1. A ci z pod novei zatrzymani czy nigdy ?

  2. weź przestań…

  3. A tymczasem pod novą…