690 680 960

Zahajki: Strażacy zabezpieczają niewypały

W środę po godzinie 15 strażacy dostali wezwanie do zabezpieczenia niewypału w miejscowości Zahajki. To kolejna, podobna interwencja strażaków w tym rejonie w ciągu ostatnich kilkunastu dni.

W środę po południu strażacy zostali wezwani do pomocy funkcjonariuszom policji przy zabezpieczeniu niewypałów, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Podobną interwencję przeprowadzono w połowie września. W dniu 14.09.2013 r. strażacy z OSP Kwasówka zostali zadysponowani do zabezpieczenia znalezionych w kompleksie leśnym, pomiędzy Zahajkami a Żerocinem, pocisków z okresu II Wojny Światowej.

Po przybyciu na miejsce Pogotowia Saperskiego i przeszukaniu terenu z wykorzystaniem wykrywacza metali, okazało się, iż poza dwoma wcześniej znalezionymi pociskami, w pobliżu znajdują się jeszcze trzy inne. Wstępne ich oględziny doprowadziły do wniosku, iż jeden to pocisk moździerzowy natomiast cztery pozostałe, to pociski artyleryjskie przerobione na bomby lotnicze – informuje OSP Kwasówka.

W Zahajkach nadal przy znalezisku pracują policjanci oraz strażacy, do czasu przybycia Pogotowia Saperskiego.

2013-09-25 18:05:35
(fot. OSP Kwasówka)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie