Zagrożenie koronawirusem w woj. lubelskim. Najnowsze dane

Rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego Agnieszka Strzępka przekazała w sobotę po południu najnowsze dane dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem w woj. lubelskim.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 14 marca 2020 roku, na godz. 16.00, na terenie województwa lubelskiego.

Obecnie na terenie woj. lubelskiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem hospitalizowane są 34 osoby. Liczba osób poddanych kwarantannie wynosi 348. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym to 2963 osoby.

– Mamy trzynastu ozdrowieńców, to jest bardzo dobra informacja – przekazał w sobotę Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podczas konferencji prasowej dotyczącej koronawirusa i wprowadzonego w piątek stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

 

W całym kraju hospitalizowanych jest 526 osób, objętych kwarantanną 4413, zaś objętych nadzorem epidemiologicznym 20340. Jak przekazują służby sanitarne obecnie na dobę wykonywanych jest ponad 1,5 tys. testów na obecność konronawirusa.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Czy można prosić Władze o przeanalizowanie danych z przygranicznych nadajników gsm (pierwsze logowania od dłuższego czasu) i rozesłanie tym którzy wjechali ostatnio do kraju krótkich instrukcji epidemiologicznych?

 2. Tak i kolejną ofiarę i to w LBN

 3. Mamy 1 ofiarę

 4. Bardzo Niepowazny Pracodawca

  Pracownik mający kontakt z innymi ludźmi, któremu pracodawca nie zapewni należytych środków higieny i dezynfekcji miejsca pracy powinien mieć możliwość odmowienia świadczenia pracy a takimi sprawami powinien zająć się sanepid, inspekcja pracy i przykladnie karać. Mam na myśli sklepy, urzędy, pocztę, banki (zwłaszcza te instytucje bo nie potrafily mimo obietnic zapewnic pracownikom nawet mydeł)

 5. Taaa zaraz będzie 200 i 500 wszyscy zginiemy

 6. 13 ozdrowieńców….po jakim czasie chorowania? ??? już odtrąbiony sukces…. Cały świat ma kłopot tylko nie my….u nas rekordowo szybko wracają do zdrowia. skrajny brak odpowiedzialności w podawaniu takich info. i hasło dnia..”.my sobie z koronawirusem poradzimy…”.narcyzm i brak rozwagi.

  • Ozdrowieniec – w medycynie, osoba u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej.

   Zgodnie z Ustawą z dnia 5 grudnia 2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi określenie ozdrowieniec zarezerwowane jest do osób chorych na choroby zakaźne, ale w języku potocznym, ale również według Słownika Języka Polskiego, mianem ozdrowieńca określa się każdą niedawno chorującą osobę czy rekonwalescentów.

   • wszystko się zgadza…tylko z której puli zachorowań mamy tych „ozdrowieńców”…? bardzo ciekawe,ekspresowe ozdrowienie w Polsce. doniesienia ze świata mówią o nagłych nawrotach u uznanych za zdrowych, zbyt to pochopne i nierozważne, Gro ludzi uzna że jest juz świetnie….i po problemie.

    • Ty no ale o co Ci chodzi? Podali do wiadomosci ze sa osoby ozdrowiale no i co w tym zlego? Dobrze jest przeczytac troche pozytywnych informacji w tym trudnym czasie dla wszystkich, a Pani proponuje zamiast sie czepiac to prosze wlozyc widelec w gniazdko.

  • Jaruś spec ustawę wprowadził :(((

  • pierwsze słyszę,że mamy jakiś ozdrowieńców.Nawet nie mówią o tym na konferencjach prasowych.Jedyne że 26 latek wraca do zdrowia

 7. Nic się nie zgadza .
  Na jednej z zagranicznych stron z licznikami , chorych , zmarłych lub wyleczonych w Polsce jest na ten moment 103 zarażonych 3 zgony i 0 wyleczonych . Więc ci uleczeni oficjalnie nie byli chorzy ? Uzdrowieni zostali w przeciągu 10 dni od 1 przypadku zarejestrowanego w Polsce? Podejrzewam że dzisiaj zostanie podane że liczba zarażonych wzrośnie o100 osób bo jakoś muszą uzasadnić liczbę osób hospitalizowanych .
  O czym informowali ze liczba przypadków znacząco wzrośnie w najbliższych dniach.
  I Jak tu nie ufać rządzącym?

  • Liczba chorych wzrośnie. Do piątku możemy mieć 1000 chorych. Nie wszyscy mają jeszcze wyniki. Poza tym część osób z kwarantanny i z nadzoru trafi do szpitali.

   Polska nie jest pierwszym krajem z tą epidemią. Rozwój choroby można przewidzieć szacunkowo. Są nawet wzory, którymi można wyliczyć szczyt zachorowań i szczyt zgonów w pierwszej fazie choroby. W Polsce to odpowiednio przedostatni i ostatni tydzień marca.

   A jeśli chodzi o liczbę zachorowań, to dużo zależy od nas, czy zostaniemy w domu, czy olejemy zasady.

  • Ozdrowieniec – a takiego zwrotu użył GIS – nie oznacza zdrowy. Oznacza pacjenta chorego zakaźnie u którego ustąpiły objawy choroby.

   Dla całkiem upartych: ozdrowieniec – podleczony a nie wyleczony.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online