Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaginionego staruszka wypatrzyła kamera termowizyjna. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj policjanci, strażacy, funkcjonariusze SOK i członkowie Ochotniczej Służby Ratowniczej prowadzili poszukiwania zaginionego mieszkańca powiatu lubelskiego. Dzięki kamerze termowizyjnej 87-latek został odnaleziony.

Wczoraj wieczorem 87-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego wyszedł z miejsca zamieszkania i zaginął. Mężczyzna nie posiadał kurtki, co więcej na nogach miał tylko kapcie. 87-latek jest osobą schorowaną i cierpi na zaniki pamięci, więc należało jak najszybciej rozpocząć poszukiwania.

Oprócz policjantów z oddziału prewencji, zaangażowano w nie funkcjonariuszy SOK, strażaków oraz członków Ochotniczej Służby Ratowniczej z Lublina. Poszukiwania trwały niemal całą noc.

Zaginiony został odnaleziony w piątek około godziny 4 nad ranem przez policjantów z III komisariatu. Funkcjonariusze wykorzystując kamerę termowizyjną zauważyli źródło ciepła w zaroślach. Jak się okazało w opuszczonym budynku znajdował się zaginiony 87-latek.

Mężczyzna był przemarznięty. Temperatura jego ciała spadła w okolice 30 st. C. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zaginionego staruszka wypatrzyła kamera termowizyjna. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

(fot.nadesłane – Norbert)

3 komentarze

 1. Zaginionego staruszka wypatrzyła kamera termowizyjna – cudownie !!!
  Jednak pamiętajcie, że takie kamery też mają pewne zakresy czułości – gdy temperatura poszukiwanego człowieka zbliży się do temperatury otoczenia, żadna z nich nie „zobaczy” stabilnego już biduli.

  • Jak poszukiwany ma już temperaturę tła – to i spieszyć już się nie ma niestety po co…
   A dziadkowi dużo zdrowia i 100 lat!
   (na pohybel zus :))

Z kraju