Zaczęło się od transportu narkotyków z Holandii, skończyło zatrzymaniem 10 osób (zdjęcia)

Policjanci z wydziału narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zlikwidowali plantację konopi, zabezpieczyli 2 kilogramy haszyszu, blisko 400 gramów marihuany oraz 1,5 kilograma pasty konopnej. 10 osób trafiło do tymczasowego aresztu.

Policjanci z Lublina jakiś czas temu zatrzymali 32-latka, który przewoził z Holandii do Polski 2 kilogramy haszyszy. W toku śledztwa operacyjni dotarli do uprawy konopi prowadzonej przez mężczyznę. W trakcie przeszukania na podmokłym i trudnodostępnym terenie w powiecie lubartowskim funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli prawie 70 krzaków konopi w fazie kwitnienia, mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyków.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany zajmował się od kilku lat wytwarzaniem narkotyków, a także handlem środkami odurzającymi. 32-latek usłyszał łącznie 16 zarzutów dotyczących wewnątrzwspólnotowego nabycia, wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W kolejnym etapie dochodzenia, mundurowi zatrzymali wspólników 32-latka. W ręce policjantów wpadło 9 osób w wieku od 26 do 36 lat. W trakcie przeszukań, u zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli prawie 400 gramów marihuany oraz 1,5 kilograma pasty konopnej wykorzystywanej przez zatrzymanych m.in. do smażenia potraw.

Zatrzymani w minioną środę trafili do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące handlu, wytwarzania oraz udziału w przemycie środków odurzających. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani. W ramach prowadzonego śledztwa na poczet przyszłych kar zabezpieczono 3 samochody osobowe, motocykl oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 70 tysięcy złotych.

Za te przestępstwa grozi kara do 15 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Trzymajcie się w tej Polsce zamiast opodatkować i dać tym przedsiebiorcą możliwość działania legalnie, to lepiej dojechać i odizolować od społeczeństwa … Czy ta marihuana jest aż tak zła żeby za nią niszczyć młodym ludziom ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy