Zabrał znajomemu kluczyk zapasowy i ukradł mu volvo

Wspólnie ze znajomym jeździł volvo, następnie mu je ukradł. Jak się okazało, 37-latek będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

W pierwszej połowie marca tego roku na terenie Międzyrzeca Podlaskiego doszło do kradzieży pojazdu osobowego marki Volvo. Nieznany wówczas sprawca włamał się do zaparkowanego auta, a następnie ukradł je wraz ze znajdującym się wewnątrz sprzętem wędkarskim.

Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 4 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu. Policjanci odzyskali utracony samochód wraz z wyposażeniem.

Mundurowi ustalili, że za kradzieżą pojazdu stoi 37-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. W trakcie rozmowy z policjantami, 37-latek przekazał, że skradzione volvo należy do jego znajomego. Jest to samochód, którym często wspólnie jeździli. 37-latek dodał, że tego dnia, gdy doszło do zdarzenia postanowił pojeździć nim, nic jednak nie mówiąc właścicielowi. Do realizacji swojego planu wykorzystał zabrany wcześniej kluczyk zapasowy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 37-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. O dalszym losie 37-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej