Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wywabili 14-latka ze szkoły, chcieli od niego pieniędzy. Jeden ze sprawców miał nóż (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać na 14-latku wymuszenia rozbójniczego. Obaj decyzją prokuratora zostali objęci policyjny dozorem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek dwaj mężczyźni przyszli pod jedną ze szkół podstawowych w Zamościu i wywabili z budynku 14-latka. Następnie zażądali od chłopca pieniędzy. Nastolatek przekazał im, że nie ma gotówki, więc kazali mu przynieść pieniądze na określoną godzinę. Wypowiadając żądanie jeden z napastników trzymał w ręku nóż. Po tym zdarzeniu 14-latek oddalił się.

Całe zdarzenie zauważyły dwie 18-latki, które natychmiast powiadomiły o wszystkim nauczyciela, a ten Straż Miejską w Zamościu. Strażnicy ujęli napastników, a następnie powiadomili policję. Policjanci przewieźli zatrzymanych do komendy i osadzili w areszcie. W czasie przeszukania funkcjonariusze u jednego z nich znaleźli nóż ze składanym ostrzem.

– Zatrzymani to 18-latek z Zamościa oraz 30-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Młodszy z nich był trzeźwy, natomiast 30-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Śledczy dotarli też do 14-latka i wyjaśnili szczegóły zdarzenia. W niedzielę w Prokuraturze Rejonowej w Zamościu odbyły się przesłuchania zatrzymanych. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grożąc 14-latkowi usiłowali dokonać na nieletnim przestępstwa wymuszenia rozbójniczego – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Obaj zatrzymani decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Co więcej zastosowano wobec nich również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zamościu. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wywabili 14-latka ze szkoły, chcieli od niego pieniędzy. Jeden ze sprawców miał nóż (zdjęcia)

Wywabili 14-latka ze szkoły, chcieli od niego pieniędzy. Jeden ze sprawców miał nóż (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

28 komentarzy

  1. gustowne gorne wdzianko jak znalaz wiezienne ma juz swoje do odsiadki