690 680 960

Wyszła na chwilę do łazienki, 4-latek zniknął z domu. Dziecko znajdowało się w zamkniętym samochodzie

Policjanci poszukiwali wczoraj zaginionego 4-letniego chłopca. Dziecko opuściło dom, a następnie poszło na jedną z okolicznych posesji. Chłopiec przebywał na tylnym siedzeniu zamkniętego samochodu. Na miejsce została wezwana karetka i chłopiec trafił pod opiekę specjalistów.

Zgłoszenie o zaginięciu chłopca wpłynęło do bialskiej komendy wczoraj po godzinie 14. Z relacji rodziny wynikało, że 4-latek zniknął z domu, kiedy opiekująca się nim mama wyszła na chwilę do łazienki. Bliscy nie wiedzieli gdzie i w jakim kierunku się oddalił. Sprawdzili dom i posesję, jednak kiedy nie przyniosło to rezultatu zaalarmowali służby.

Funkcjonariusze w trybie alarmowym rozpoczęli poszukiwania. W działaniach brało udział niemal 50 policjantów. Mundurowi sprawdzali zarówno miejsce zamieszkania i najbliższą okolicę oraz miejsca, gdzie mógł przebywać maluch, który jak ustalili policjanci, jest fanem motoryzacji.

W wyniku natychmiastowej akcji i skrupulatnych ustaleń policjantów niecałą godzinę po zgłoszeniu udało się odnaleźć chłopca. Dzielnicowi uczestniczący w działaniach, na jednej z sąsiednich posesji zauważyli zaparkowane auto, a w nim minimalny ruch. Kiedy podeszli bliżej zauważyli zaginionego chłopca leżącego na tylnym siedzeniu zamkniętego od środka auta.

Policjantom udało się otworzyć jedne z drzwi i wydostać z nagrzanego samochodu przestraszonego i zmęczonego chłopca. Dziecko zostało natychmiast schłodzone, a na miejsce wezwana załoga karetki pogotowia. Po chwili dziecko trafiło pod opiekę lekarzy.

(fot. lublin112.pl)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel