Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzał ciężarówką na dwóch przejściach dla pieszych. Na tej trasie dochodzi do tragicznych wypadków (wideo)

Od Czytelnika otrzymaliśmy nagranie, na którym zostało zarejestrowane zachowanie kierowcy ciężarówki na drodze krajowej nr 12. Na filmie widzimy manewr wyprzedzania wykonany przez kierującego samochodem ciężarowym, na dwóch przejścia dla pieszych.

Do tej sytuacji drogowej doszło wczoraj na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Dorohucza w powiecie świdnickim, na trasie Piaski – Chełm. Na przesłanym do naszej redakcji nagraniu widzimy kierującego pojazdem ciężarowym, który zdecydował się wyprzedzić pojazd naszego Czytelnika, nie patrząc na to, że ma przed sobą dwa przejścia dla pieszych.

W trakcie tego manewru na drodze panowały trudne warunki do jazdy, m.in. była lekka mżawka i temperatura w granicach – 3 stopni C. Nie przeszkodziło to jednak kierowcy ciężarówki wykonać ryzykowny manewr na drodze.

Przypomnijmy, że w ostatnich kilku miesiącach na odcinku drogi krajowej nr 12, pomiędzy Piaskami a Chełmem doszło do kilku wypadków drogowych, niektóre z nich były tragiczne w skutkach. Pisaliśmy o nich m.in. tutaj: Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 12, cztery osoby nie żyją. Policjanci poszukują świadków zdarzenia (zdjęcia), a także tutaj: Tragiczny finał wypadku na trasie Piaski – Chełm. Jedna osoba nie żyje, droga jest nadal zablokowana (zdjęcia)

Film ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane Andrzej – dziękujemy)

26 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Ja jeżdżę aldi i zawsze staram się dać się łatwo i bezpiecznie
    wyprzedzić kierowcom tirów,bo po prostu zależy mi na bezpiecz enstwie wszystkich,a tu kierowca osobówki chciał tylko znaleźć winnego.