Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzał ciąg pojazdów, nie zdążył wrócić na swój pas. Cztery auta rozbite (zdjęcia)

We wtorek rano w Siedliskach doszło do zderzenia czterech pojazdów osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

We wtorek rano w Siedliska w powiecie lubartowskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Mundurowi ustalili, że 46-letni kierujący samochodem marki Seat, jadąc w kierunku Lubartowa wyprzedzał ciąg samochodów. Kierowca nie zdążył wrócić na swój pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym od Lubartowa audi. Po zderzeniu w bok audi uderzył jadący za nim opel. W tym samym czasie jadący za seatem w kierunku Lubartowa samochód marki Skoda uderzył w seata.

Jedna osoba została przewieziona do szpitala w celu wykonania badań lekarskich. Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. 46-letni sprawca zdarzenia został ukarany przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wyprzedzał ciąg pojazdów, nie zdążył wrócić na swój pas. Cztery auta rozbite (zdjęcia)

(fot. Policja Lubartów)

12 komentarzy

 1. Dożywotnio zabrać uprawnienia!

  • dostanie max200z ł
   mógl zabić kila osób, to wiksza kara jest jak pies nasra na trawnk

 2. żeby zwykłym autem ze standardowa wersja silnika jeździć tak to trzeba mieć g… w mózgu, myślał gość, ze jedzie z napędem 4×4 i mocą min. 200KM

 3. Zderzenie 2 pierwszych pojazdów to ewidentnie sprawka „wyprzedzacza”. Ale w przypadku kolejnych kolizji już może być inaczej i to kierujący 3 i 4 pojazdem mogą być winni spowodowania kolizji – najechania na pojazdy biorące udział w pierwszym zderzeniu.
  Jeżeli zderzamy się z pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka, bo wpadł na nasz pas – to nie da się nic na to poradzić i to nie nasza wina. Ale jeżeli najeżdżamy na poprzedzający pojazd na naszym pasie (który zderzył się z innym pojazdem) – to już jest nasza wina.

  • Może być jeszcze inna interpretacja i winnym pierwszego zdarzenie może być kierujący aŁdi – bo nikt na drodze nie jest Święta Krową i każdy powinien uważać. Mówiąc inaczej – kierujący aŁdi miał tylko teoretyczne pierwszeństwo przejechania swoim pasem przed kierującym Seatem. Prawdziwe pierwszeństwo to miał, ale na cmentarz.

  • Z tymi najechaniami na poprzedzający pojazd biorący udział w innym (wcześniejszym) zderzeniu jest tak samo jak z najechaniem na każdy inny obiekt znajdujący się na drodze w postaci: przewróconego drzewa, traktora stojącego na nieoświetlonej drodze czy też człowieka, który postanowił urządzić sobie na jezdni drzemkę, albo znalazł się tam w wyniku innych okoliczności np. wypadku (poślizgnięcia się, wypadnięcia z pojazdu biorącego udział w wcześniejszym zdarzeniu itp.).
   Z punktu widzenia sprawstwa najechania nie ma znaczenia powód dlaczego ktoś/coś znajduje się na drodze.

 4. A to ****jeden. Przez swoją bezmyślność mógł pozabijać siebie i innych. Dlaczego prawo dla potencjalnego zabójcy takie łaskawe?

 5. zrobił facet kawał dobrej roboty – wyeliminował 4 auta w dieslu z ulic
  będzie świeższe powietrze

 6. Krzysztof,, Ochota,,

  Wyprzedzać to trzeba mieć czym i potrafić dobrze określić możliwości auta jadącego z przeciwka. Tu akurat kierowca Audi dał mu lekką nauczkę.

 7. Wyprzedzanie ciągu pojazdów i doprowadzenie do czołówki ,powinno być kwalifikowane jako próba zabójstwa ,bo takie zachowanie na drodze ,jest taką próbą bez wątpienia .Ale że żyjemy w polsce ,to skończy się na 500zł mandaciku i wszyscy ,w tym najbardziej sprawca ,będą zadowoleni

 8. Roobin(nie hoody)

  Nie wiem, czy sprawca będzie najbardziej zadowolony. Z jego polisy zostaną pokryte szkody w pozostałych pojazdach, a on jeśli nie miał AC, to będzie miał straszny ból du…y, bo jego auto na złom. Ciekaw jestem, czy prawo jazdy zostało zatrzymane????

 9. Nikt normalny nie wyprzedza kilku pojazdów na raz ,bo tak podpowiada zdrowy rozsadek i instynkt samozachowawczy .Ci którzy tak robią powinni być wysyłani na szczegółowe badania psychiatryczne ,bo na pewno mają coś nie tak z logicznym myśleniem .Tyle w temacie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo