Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek podczas prac polowych. Mechanizm siewnika wciągnął kobiecie dłoń (zdjęcia)

W czwartek po południu w miejscowości Orchowiec doszło do groźnego wypadku podczas prac polowych. Poszkodowana kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W miniony czwartek przed godziną 15 w miejscowości Orchowiec w gm. Gorzków w powiecie krasnostawskim doszło do wypadku podczas prac polowych. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że mechanizm siewnika wciągnął kobiecie dłoń.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zadysponowano śmigłowiec LPR. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie dłoń 58–latki z gm. Gorzków została wciągnięta przez ślimak siewnika. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Mundurowi wyjaśnią teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o zachowanie ostrożności podczas prac polowych. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Wypadek podczas prac polowych. Mechanizm siewnika wciągnął kobiecie dłoń (zdjęcia)

(fot. Policja Krasnystaw)

8 komentarzy

 1. Nie każdy powinien zbliżać się do maszyn.

 2. od tylu lat się słyszy o wypadkach przy pracach polowych, zawsze z winy nieuwagi operatora tej maszyny – a ludzie dalej nie wiedzą, gdzie rąk nie pchać…
  przecież to nigdy nie było tak, że osoba stała w bezpiecznej odległości i uważała co robi, a zła maszyna podjechała i ją wciągnęła!

 3. Nie naprawiaj maszyny na biegu, bo będziesz się podcierał łokciem.

 4. Po co ona tam wkładała dłonie??? Rozumiem faceta źe między uda wkłada bo to zew natury.
  ??

 5. Chory z ciekawości

  Należy na to spojrzeć pozytywnie – kobitka w życiu nie latałaby helikopterem, a tu proszę… mówisz masz.

 6. Niech sobie w d……na definicja raz wsadzi rękę.

Z kraju