Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek na krajowej 82. Bus przewożący dzieci zderzył się z jeepem. Opiekun i czworo dzieci trafiło do szpitala AKTUALIZACJA

W piątek na drodze krajowej nr 82 pomiędzy Łęczną a Włodawą doszło do wypadku z udziałem busa przewożącego dzieci. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 12 na drodze krajowej nr 82 na odcinku Łęczna – Włodawa, pomiędzy miejscowościami Zabrodzie a Kolonią Świerszczów. Na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą lokalną bus marki Renault przewożący dzieci, jadący w kierunku Łęcznej zderzył się z jeepem, poruszającym się w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia terenowe auto wpadło do rowu.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policja. W busie podróżowało 7 dzieci w wieku szkolnym. Czworo z nich odniosła obrażenia ciała i zostało przetransportowana do szpitala. Oprócz tego ranny został także opiekun.

Trójka dzieci trafiła karetkami do szpitala zaś jedno śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie.

W rejonie zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu. Całkowicie nieprzejezdna jest droga krajowa nr 82. Policja kieruje auta na objazdy.

2015-06-12 10:14:54
(fot. lubblin112.pl)

7 komentarzy

  1. karetki aż z Chełma?

  2. w Lublinie czasami widuję takiego samego busa, kierowca jeździ jak szalony, nie wiem czy to ten sam.

  3. jeżdze tamtędy codziennie, tam ładnie zapie…., czasem można spotkać tam sarne a nawet łosia

  4. Dobrze ze dziś mój brat nie poszedł do szkoły za to dziękuję Bogu.

  5. Takich busów z tymi nalepkami jeździ dużo więc niewielkie prawdopodobieństwo, że to ten sam.

  6. Po Lublinie też wożą dzieci niepełnosprawne takimi busami. Widziałem nie raz co oni potrafią wyprawiać i to wioząc dzieci!!! Dla niektórych linie wymalowane na asfalcie nie istnieją, notoryczna jazda z pasa do jazdy na wprost – np. w lewo, światło na sygnalizatorze – wiecznie „zieleni się”. I robią to na zlecenie Urzędu Miasta Lublin, a pasażerów traktują jak worek kartofli. Może nie wszyscy są tacy, ale kilku na pewno… A rodzice powierzają dzieci takim ludziom, nawet nie zdają sobie sprawy, na jakie niebezpieczeństwo narażone są ich pociechy. Polecam przejechać się kiedyś taką trasą za gościem – zobaczycie, że po jednym kursie kierowca byłby baaaardzo blisko utraty prawa jazdy za punkty.

  7. Witam poszukuję rodziców poszkodowanych [email protected]