690 680 960

Wymuszenie i zderzenie. Autolaweta z przewożonymi pojazdami w rowie (zdjęcia)

Wczoraj po południu w Kopyłowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, na skrzyżowaniu zderzyły się dwa pojazdy – autolaweta oraz pojazd osobowy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 14 w miejscowości Kopyłów w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu autolawety przewożącej dwaj samochody z pojazdem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Hrubieszowa i Horodła, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów straży pożarnej zastano kolizję pojazdów: autolaweta, na którym przewożone były dwa samochody oraz skodę octavię. Wszyscy uczestnicy kolizji samodzielnie opuścili swoje pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna osoba została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. Następnie po usunięciu pojazdów z drogi, jezdnię oczyszczono z połamanych elementów plastikowych oraz resztek szkła – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z PSP w Hrubieszowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującego autolawetą. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalają hrubieszowscy policjanci. Przez prawie dwie godziny w rejonie zdarzenia występowały utrudnienia z przejazdem.

(fot. asp. sztab. Marek Stępora\PSP Hrubieszów)

7 komentarzy

  1. A wystarczyło chwilę zaczekać

  2. Przynajmniej laweta była pierwsza na miejscu

  3. Miało być szybko , tanio i bezpiecznie . Teraz towar będzie wystawiony na części .

  4. 4 zastępy? kasa się zgadza

  5. Wozak to do powożenia zaprzęgiem się nadaje. Lawetą to KIEROWCA z uprawnieniami winien kierować. W tym przypadku chyba coś się pomieszało.

  6. Na tym forum kiedyś wyczytałem, że to piesi powodują 99% wypadków. Teraz wystarczy poczekać na 99 wypadków spowodowanych przez pieszych i teza pogromcy zostanie dowiedziona.

  7. UA się spieszył

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej