Wyjeżdżała fiatem z posesji, po chwili doszło do zderzenia z audi. Uczestnicy kolizji dostali po mandacie (zdjęcia)

W miniony piątek w Siemieniu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, mandatami zaś policjanci ukarali oboje uczestników kolizji.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Siemieniu w powiecie parczewskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Mundurowi pracujący na miejscu ustalili, że 48-latka kierująca pojazdem marki Fiat Punto chciała wyjechać ze swojej posesji. Kierowcy pojazdów zatrzymali się, aby umożliwić kobiecie wyjazd na ulicę. Niestety podwójną linię ciągłą zignorował kierujący audi, który zaczął wyprzedzać oczekujące pojazdy i zderzył się z będącym już na drodze fiatem.

W zderzeniu pojazdów na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze ukarali mandatami kierujących z obu pojazdów.

48-latkę ukarano za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mandatem w kwocie 500 złotych, natomiast 20-latka z audi za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym mandatem w kwocie 200 złotych.

(fot. Policja Parczew)

Zobacz również

38 komentarzy

 1. Kobieta niepotrzebnie przyjmowała mandat… inne pojazdy stały, miała prawo wyjechać. Poza tym ten w audicy spowodował o wiele większe zagrożenie i dwukrotnie mniejszy mandat?

  • Ale ty głupi jesteś asz szkoda 😥

  • nie miała prawa wyjechać! włączając się do ruchu musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom na drodze głównej, nawet tym jadącym nieprawidłowo. sąd by podtrzymał winę obydwu kierowców i kara finansowa była by wyższa – więc bardzo dobrze, że się poczuła do odpowiedzialności

 2. Nie wypowiadaj się jak jeździsz MPK .. audi dostał za linię i nie ma dyskusji a coś takiego jak puszczanie na drodze nie istnieje w świetle prawa ..

  • Co ma do tego czy „wpuszczanie” jest regulowane prawnie czy nie? Pojazdy na drodze stały, kobieta miała wolną drogę aby włączyć się do ruchu, co ją obchodzi czy tamci ją wpuszczali, czy się im samochód zgasł, czy ktoś musiał się po jajkach podrapać… Masz w artykule, że kobieta była już na drodze i audi wracając na prawy pas w nią walnęło…

  • Pawcio dobrze piszesz .
   Młody bukiecik w audi jeszcze nie ma doświadczenia i nie kumał po co stały te poprzedzające go auta .
   To jest dobitny dowód na to jak zachowuje się taki małolat jak odbierze „plastik” w Wydz.Komunikacji i samodzielnie bez instruktora siada za kierownicę.

 3. Do L , to ze się pojazdy zatrzymały ,nie daje nikomu prawa do pierszeństwa …z takim pojmowaniem przepisów oddaj prawo jazdy .Bo o ile go posiadasz jesteś dowodem na kompletną porażkę w pojmowaniu przepisów

  • Fiat był już na drodze, audi wyprzedzało w miejscu niedozwolony. Poza tym jak ktoś się zatrzyma aby ciebie wpuścić i nie ma zamiaru ruszyć, to będziesz tak stał godzinę czy włączysz się do ruchu?

   • Nie kompromituj się i oddaj kwity.

    • Wy chyba wszyscy tylko w weekendy wyciągacie swoje 20 letnie gruchoty aby 500 metrów do sklepu podjechać… jak macie korek to blokujecie lewy pas, aby przypadkiem ktoś nie pojechał szybciej, o wpuszczaniu pieszego na przejściu nawet nie ma co wspominać… ZERO dosłownie ZERO kultury i zrozumienia ruchu na drodze. Największym winnym tutaj jest AUDI.

     • nie dociera do ciebie fakt, pusty łbie, że przepuszczanie kogoś oczekującego na włączenie się ruchu to jedno, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to drugie, a wjechanie pod rozpędzonego de*ila jadącego pod prąd to trzecie? u ciebie się kończy na „gościa w audi nie powinno tam być” i koniec tematu? za głupi widać jesteś, żeby spojrzeć na całość szeroko i obiektywnie… i nie znasz przepisów

 4. Jak widać niektórzy nie potrafią zrozumieć co to kultura na drodze. Obyście tak wyjeżdzali z podporządkowanej i nikt wam nie ustępował. Postujcie tak z godzinkę a zobaczymy jaka będzie wasza reakcja. Linia podwójna malowana jest po to aby zapobiec stwarzanie zagrożenia. Kierowcę audi powinno się wysłać na badanie wzroku.

 5. jak widać niektórzy policjanci nie odróżniają wyprzedzania od omijania do czego miał prawo i nie popełnił wykroczenia!!!!! brawo *** kierowco audi co przyjąłeś mandat za free!!!!!

  • Twierdzisz zatem, że miał prawo przekraczać podwójną linię ciągłą. Może ty lepiej oddaj swoje prawo jazdy, zanim sam zrobisz komuś krzywdę.

   • Jeżeli na drodze znajduje się przeszkoda, która uniemożliwia dalszą jazdę to tak można ominąć ją nawet na podwójnej ciągłej przy zachowaniu szczególnej ostrożności, ponieważ nie wiemy dlaczego np. dany pojazd zatrzymał się w takim miejscu… AUDI nie zachowało takiej ostrożności dlatego mandat się należy. Bo równie dobrze przed samochodem mógł leżeć nieprzytomny człowiek, albo inna przeszkoda.

    • Bzdura. Jaki przepis pozwala na przekraczanie podwójnej ciągłej? Popisz się wiedzą i zacytuj, przekaż, napisz lub cokolwiek.
     Ja wiem jaki. Pociesz sam siebie lub przyznaj się do swojej ignorancji/ głupoty.

     • Jaki? „SRAKI” przepis… zasmucę ciebie, ale ustawodawca nie jest w stanie przewidzieć każdej sytuacji na drodze. Wtedy właśnie mówi się zachowaniu szczególnej ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania. Żaden, ale to żaden (normalny) policjant nie wlepi ci mandatu jak przekroczysz podwójną linię ciągłą w celu ominięcia przeszkody, której nie da się usunąć, czy to samochód, dziura, drzewo… Ale to musisz trochę jeszcze dorosnąć, pojeździć, poznać sytuacje na drogach, a tymczasem skończ pić mleko i leć odrabiać lekcje.

     • Gościu
      Rozumiem że jak dojeżdżasz do przeszkody (np.zepsute auto) to czekasz aż je naprawią lub odholują? Nie ominiesz? Mam nadzieję ze nie-a przynajmniej od dzisiaj.
      Jakim prawem gówniarz z Audi dostał mandat za wyprzedzanie? Czy ci policjanci wiedzą co to w ogóle jest wyprzedzanie? A ty wiesz?

      • Tak stanowią przepisy, stoisz i czekasz. Smutne? ale prawdziwe. Ćwokii i inne mundrołki znajdą tysiące powodów żeby usprawiedliwić łamanie przepisów. Znajdź jeden, który łamanie usprawiedliwia.

       • jestem w 100% pewien, że stojąc za zepsutym aucie, przy podwójnej ciągłej, poczekałbyś aż miałbyś wolne z naprzeciwka i byś pojechał. i władowałbyś się w kogoś, kto by was omijał, bo na bank nie patrzysz w lusterka

  • A ja miałem nadzieję, że tylko ten z audi jest popir6olony.

 6. WIEJSKA POLICJA TO BANDA IDIOTÓW – POJAZD ZATRZYMAŁ SIĘ POZWALAJĄC POJAZDOWI WŁĄCZYĆ SIĘ DO RUCHU JEST TO NORMALNE ZJAWISKO – NIEDOROZWÓJ Z AUDI OBJECHAŁ PRZEKRACZAJĄC LINIĘ CIĄGŁĄ ZATRZYMUJĄCE SIĘ POJAZDY – POLICJANT KARZĄCY KOBIETĘ Z FIATA MANDATEM POWINIEN BYĆ WYDALONY ZE SŁUŻBY ZA GŁUPOTĘ

  • nie krzycz tak!

  • Nic istotnego nie napisałeś. To dlaczego ryja tak wydzierasz?

  • psycholog społeczny

   1/ Policjant ma zawsze rację .
   2/ Jeżeli uważasz że policjant ie ma racji , patrz w punkt 1.
   Tam nikt nikogo nie wydala ze służby – ręka rękę myje .

 7. Niestety, ale mamy chore przepisy. Dwa samochody z mojej lewej skręcają w prawo, moja prawa wolna. Ruszam. Zderzam się z samochodem, który wyprzedza te dwa skręcające. Na skrzyżowaniu, na podwójnej ciągłej i mimo znaku zakaz wyprzedzania. Winny jestem ja. Na razie to sytuacja hipotetyczna, ale prędzej, czy później do takiej dojdzie.

  • Obawiam się, że masz rację. Dojdzie. I to z Twojej winy. Jest taka podstawowa zasada: nie widzisz, nie jedziesz.
   Cego nie rozumiesz?

  • skoro ktoś wyprzedza was wszystkich na podwójnej ciągłej, to gdzie ty wyprzedzasz? na przerywanej? hipotetycznie pytam, bo sytuacja którą opisałeś jest bezgranicznie głupia (z twojej strony)

 8. Jakiś czas temu, panowie z kwp studiowali na wydziale Prawa i Administracji UMCS, teraz już wystarczy im przynależność lub studiują na KULu. Kazuistyka prawa, tak nazywa się to o czym piszesz. Czyli skoro nikt nie uregulował konkretnej, zawartej w artykule sytuacji, to kierowca audi może ominąć korek i napier6alać nawet kilka kilometrów pasem do ruchu „z naprzeciwka”. Gratuluję doświadczenia za kierownicą i swoistego, aczkolwiek bardo cieniutkiego myślenia.

  • Do kwp to było…

  • Nie przekręcaj i nie wyolbrzymiaj tego co napisałem wcześniej, „korek” nie jest przeszkodą. Jeszcze raz: ustawodawca nie jest alfą i omegą aby stworzyć prawo do każdego przypadku, dlatego w wyjątkowych sytuacjach stosuje się zasadę ograniczonego zaufania i zachowania szczególnej ostrożności, już o kulturze osobistej nie wspomnę.
   Podam ci przykład, który podają w każdej nauce jazdy (jakbyś miał prawo jazdy, to pewnie byś go znał, bo dochodzę do wniosku, że chyba nie masz), co byś zrobił jakby na skrzyżowaniu równorzędnym ze wszystkich czterech stron nadjechały pojazdy i każdy chce jechać prosto? Bo według ciebie powinni tak stać… bo przecież tak jest w Kodeksie Drogowym, bo każdy ma kogoś po swojej prawej stronie…

 9. Przepisy są po to aby je przestrzegać, a głowa, żeby jej używać. Tutaj zabrakło logicznego myślenia. Młody zapomniał pomyśleć dlaczego samochody stoją (popieram kulturę na drodze). Argumenty za i przeciw omijaniu przeszkody czy wyprzedzania na ciągłej należy rozważyć w zależności od sytuacji, co innego wyprzedzić rowerzystę a co innego samochód na ciągłej. Omijam coś po sprawdzeniu czy mogę jechać.

 10. Ci co ją pościli powinni dostać po 1000zl mandatu. Przez nich mógł ktoś zginąć.

 11. Przez tego łebka mógł ktoś zginąć. Kto o zdrowych zmysłach wyprzedza w terenie zabudowanym, gdzie jest szkoła i przejście dla pieszych. Tam jest ograniczenie do 40. A uszkodzenia wskazują, że miał drugie tyle na liczniku. Prawo jazdy powinno się robić dopiero od 21 roku życia albo bynajmniej powinny być psychotesty. Ten młody człowiek nie miał wyobraźni i jeszcze raz przypominam tam jest szkoła. Po to właśnie są ograniczenia i linie ciągłe. Na kursach powinno się pokazywać skutki takich manewrów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki