690 680 960

Zwycięzcy Eurowizji 2022 zespół Kalush Orchestra zagra w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego

Triumfatorzy Eurowizji 2022 przyjadą do Lublina, aby zaprezentować swoją muzykę. Zespół Kalush Orchestra zagra 4 lipca w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim.

Lublin
2022-07-04, 20:30

Kalush to powstały w 2019 roku, ukraiński zespół hip hopowy założony przez rapera Ołeha Psiuka pochodzącego z miasta Kalush (obwód iwanofrankiwski), multiinstrumentalistę Ihora Didenczuka oraz DJ-a MC Kilimmena. Tego samego roku muzycy opublikowali na YouTubie swój debiutancki teledysk do utworu „Ne marynuj”, który nakręcili na ulicach Kalusza.

Reżyser teledysku Delta Arthur znany jest m.in. z produkcji teledysków raperki Alyony Alyony. Po wydaniu drugiego wideoklipu do utworu „Ty honysz” zespół podpisał umowę z uznaną amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings, co zaowocowało wydaniem 19 lutego 2021 r. debiutanckiego albumu pt. „Hotin”, który okazał się ogromnym sukcesem, a zespół potwierdził swój unikalny styl oraz silną pozycję na ukraińskiej scenie muzycznej.

W 2021 r. Kalush ogłosili poszerzenie składu o Tymofija Muzyczuka oraz Witalija Dużyka i uruchomienie równoległego projektu Kalush Orchestra, który w przeciwieństwie do głównego nurtu muzycznego zespołu skupia się na miksowaniu współczesnych brzmień, rapu z ukraińską muzyką tradycyjną. Grupa została oficjalnym reprezentantem Ukrainy w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji zdobywając pierwsze miejsce. Od czasów wygranej muzycy nieustannie koncertują. W Polsce zagrają kilka koncertów, w tym 4 lipca w Lublinie.

Kalush Orchestra
4 lipca 2022 r., godz. 20:30
Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim
Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

(fot. wideo materiały prasowe)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)