Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się kolejna edycja Chatka Blues Festival

Przed nami 12. edycja Chatka Blues Festival. Lubelskie święto bluesa odbędzie się w tym roku w dniach 23-24.09.2022r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka oraz w nowym miejscu – Centrum Handlowym Vivo! Lublin.

Lublin
2022-09-23

Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wyjątkowi artyści, prezentujący różne odcienie bluesa. Impreza odbywa się cyklicznie od 2010 roku, to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce.

W tym roku koncerty festiwalowe rozpocznie legenda polskiego bluesa – Kasa Chorych. Zespół po latach powraca do Lublina i ponownie zagra na scenie CHBF! Koncert odbędzie się w piątek 23 września w Centrum Handlowym VIVO a wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii koncertowej, prezentująca artystów występujących w poprzednich edycjach Chatka Blues Festival.

Na drugi dzień imprezy, czyli sobotę 24 września, organizatorzy zapraszają do Chatki Żaka. Jako pierwszy na kultowej scenie wystąpi w formule akustycznej Arek Zawiliński – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Artysta gra na różnego typu gitarach (akustyczna, dobro, lap steel), dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.

Gwiazdą wieczoru i 12. edycji CHBF, będzie  mieszkający w Los Angeles wokalista i gitarzysta  Daryl Strodes , który uraczy widzów doskonałą mieszanką Blues/R&B/Funk/Jazz.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerami tegorocznej edycji są Centrum Handlowe Vivo Lublin i STOART. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i
dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju