690 680 960

Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina

Od piątku 20 kwietnia na terenie Parku Technologicznego przy ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie odbywać się będzie zbiórka elektrośmieci. Naprzeciwko wejścia do budynku ustawiony zostanie zielony kontener, do którego można wrzucać wszelki niedziałający sprzęt elektroniczny lub elektryczny, a także baterie i akumulatory.

Lublin
2022-05-20, 10:00

Akcję organizuje Polska Korporacja Recyklingu z siedzibą w Lublinie, która uzyskane w ten sposób środki przekaże na pomoc w rehabilitacji i leczeniu Amandy Suszczyk z Lublina. Dodatkowo, obok kontenera, ustawiona zostanie duża beczka na plastikowe nakrętki od butelek.

Amanda w czerwcu 2013 roku uległa poważnemu wypadkowi. W ten upalny dzień wybrała się z koleżanką nad rzekę, po czym weszła do wody, aby się ochłodzić. Wtedy została porwana przez wartki nurt i straciła grunt pod nogami. Z uwagi, że nie umiała pływać, zaczęła się topić. Kiedy przypadkowy przechodzień wyciągnął ją na brzeg, nie dawała oznak życia. Udało się ją uratować, jednak jej mózg był niedotleniony w 93,5 proc. i zapadła w śpiączkę.

Trafiła do warszawskiej kliniki Budzik, gdzie w lutym 2014 roku odzyskała świadomość. Od tamtej pory rodzice dziewczyny walczą, aby wróciła ona do zdrowia. Wiadomo już, że jej mózg w pełni pracuje, jednak problemem jest brak możliwości poruszania się i samoegzystencji. Żeby Amanda mogła w pełni samodzielnie chodzić i wyraźnie mówić, potrzebna jest długotrwała i ciągła rehabilitacja. A z tym związane są niekończące się wydatki na pomoce, dojazdy na turnusy rehabilitacyjne, leki.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)