Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wystawa rysunku Mariusza Tarkawiana w Warsztatach Kultury

W Warsztatach Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 7 można już oglądać wystawę rysunku Mariusza Tarkawiana. Jest ona dostępna na parterze, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–17.00.

Lublin

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wystawę rysunku Mariusza Tarkawiana, która jest autorską dokumentacją performance’u pt. Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei. Wydarzenie odbyło się w październiku 2023 r. na placu Litewskim w Lublinie za sprawą Joanny Dudek, Konrada Kurowskiego, Marysi Micek i Mileny Tes. 

Sformułowanie „praktyki aktywnej nadziei” zostało zaczerpnięte z książki Joanny Macy i Chris Johnstone, które piszą o wadze zaangażowanej postawy w dobie narastających kryzysów świata współczesnego. Ważnym elementem pracy nad performance’em było nawiązanie do natury i jej sił witalnych, mocy odradzania się i przeobrażania. Energia, troska i wspólny szacunek są podstawowymi wartościami, o których mówią twórcy i twórczynie Syzygium.

Mariusz Tarkawian, jako znakomity rysownik i czujny obserwator, we właściwy sobie sposób dokumentuje działanie artystek i artystów, tworząc przy okazji własne dzieło.

Biogram artysty
Mariusz Tarkawian – urodzony w 1983 r. w Łukowie, artysta rysownik, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 2009 r. uzyskał dyplom z rysunku w pracowni intermediów prof. Jana Gryki.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo