Wymień elektroodopady na sadzonki. Już 17 września

Już jutro, 17 września, SKENDE i IKEA wspólnie z Polską Korporacją Recyklingu po raz kolejny organizują zbiórkę elektroodpadów. Każdy, kto w tych dniach odda niepotrzebne urządzenia elektroniczne otrzyma sadzonki wrzosów. Akcja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Sprzątania Świata.

Lublin
2022-09-17, 10:00

Mobilny punkt zbiórki odpadów będzie ustawiony na parkingu przy wejściu do IKEA i SKENDE od strony ulicy Kupieckiej. Elektroodpady można oddać w sobotę 17 września w godzinach od 10:00 do 17:00.

Ilość sadzonek, jaką można otrzymać, zależy od gabarytów przywiezionego sprzętu. Będą to odpowiednio: 1 sztuka za sprzęt drobny (np. suszarka, żelazko, mikser), 2 sztuki za sprzęt średniej wielkości (np. mikrofalówka, telewizor) oraz 3 sztuki za wielkogabarytowe elektroodpady (np. lodówka, zmywarka).

Dodatkowo, każdy, kto przyniesie elektrośmieci otrzyma w prezencie od IKEA książkę „My i nasza planeta”, która podpowiada, jak małe zmiany w domu mogą działać pozytywnie na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Elektroodpady to śmieci, które nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników, ponieważ większość z nich w swoim składzie ma substancje i materiały szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi, środowiska naturalnego oraz zwierząt. Dzięki zbiórkom, elektrośmieci trafiają w przystosowane do tego miejsca i są oddawane do recyklingu.

Do elektrośmieci zaliczane są: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, sprzęt oświetleniowy, narzędzia elektryczne i elektroniczne, ale także zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy.

Szczegółowy regulamin akcji dostępny jest na stronie www.skendeshopping.pl

(fot. mat. prasowe)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)