WpółDrogi Festival – Festiwal artystycznie różnorodny

Kazimierz Dolny
2019-04-27, 19:00

WpółDrogi Festival to festiwal artystycznie różnorodny. To spotkanie z artystami reprezentującymi różne gatunki i stylistyki. Odbywa się on już po raz trzeci w uroczym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym. Festiwal w tym roku będzie trwał od 27 kwietnia do 4 maja

Artyści

W ramach tegorocznego festiwalu wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki oraz stylistyki artystyczne. Wspomnimy pieśni najsłynniejszych bardów, usłyszymy muzykę żydowską, a także klasykę w nowym, nieoczywistym wykonaniu. Jak zwykle nie zabraknie także spektaklu teatralnego. 

O miejscu

Kazimierz Dolny często – i słusznie – nazywany jest jednym z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski. Urokliwe miasteczko nad Wisłą oferuje szereg atrakcji turystycznych i wiele możliwości wypoczynku i rekreacji. O wyjątkowości Kazimierza Dolnego decyduje w dużym stopniu jego niepowtarzalna architektura. Liczne atrakcje czekające na turystów to świetna baza noclegowa, ciekawe trasy turystyczne mnóstwo kafejek i restauracji serwujących świetne dania i przede wszystkim atmosfera tworzona przez przyjaznych mieszkańców.

Jednym z najciekawszych zabytków jest Dawna Synagoga, którą – zgodnie z legendą – miał ufundować sam król Kazimierz Wielki jako dar dla swojej ukochanej Esterki. Kamienie na budowę miały pochodzić ze Ściany Zachodniej w Jerozolimie, a parochety podobno uszyła sama Esterka. Dziś w Synagodze działa muzeum, w którego salach na co dzień prezentowana jest wystawa fotograficzna Benedykta Jerzego Dorysa „Żydowski Kazimierz”, oraz odbywają się wydarzenia artystyczne. Synagoga dziś to przede wszystkim miejsce o niesamowitych właściwościach akustycznych, idealnie nadające się na kameralne koncerty. Pozwala ona kontemplować każdy najmniejszy niuans oraz dźwięk. Salę Synagogi wyróżnia także brak dystansu między artystą a publicznością. Wpływa to nie tylko na pełniejszy odbiór sztuki, ale także na bezpośredni, intymny niemalże kontakt z artystami. Nie do przecenienia jest także fakt, że Synagoga to także kawiarenka i sklep z pamiątkami, dzięki czemu, oprócz przeżyć duchowych, można napić się doskonałej kawy oraz nabyć pamiątki wśród których szczególnie polecamy wyroby butelkowane ;).

 

Bieżące informacje o WpółDrogi Festivalu:

http://www.artbiz.eu/wpoldrogi-festival/
https://www.facebook.com/wpoldrogifest/

PROGRAM

 

Dzień I .

 1. kwietnia 2019 godz. 19:00

Tadeusz Kwinta (Piwnica Pod Baranami)

Monodram „Mały Książę”

 

O spektaklu

Monodram „Mały Książę” w autorskiej interpretacji Tadeusza Kwinty to spektakl, który odniósł niebywały sukces.  Będący sceniczną adaptacją słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zajmującej szczególne miejsce pośród najważniejszych lektur, lubianej nie tylko przez dzieci i młodzież, ale i przez dorosłych. Pamiętajmy, że jest to jedna z najczęściej cytowanych – przez dorosłych – książek.

 

Tadeusz Kwinta – reżyser i twórca scenicznej wersji „Małego Księcia” proponuje monodram jako formę teatralną najwierniej oddająca spojrzenie autora. „Mały książę” to baśń o potrzebie przyjaźni i miłości; o poczuciu obowiązku i o samotności; o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności; przekonująca nas, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…dobrze widzi się tylko sercem”. Humor przeplatający się z poezją, wzruszenie wzmocnione refleksją, to przy wartkiej narracji główne atuty spektaklu.

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.

 

Artysta:

Jest jedną z legend krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, zagrał kilkaset ról. Jest reżyserem, autorem sztuk i piosenek dla dzieci. Ma także wiele innych talentów: kocha rzeźbić, malować i rysować. Pracował w wielu teatrach, był dyrektorem artystycznym, prowadził programy dla dzieci w telewizji. Elegancki, pogodny, zawsze w doskonałej formie.

 

Antoine de Saint-Exupéry

Mały Książę

Adaptacja i reżyseria: Tadeusz Kwinta.

Miejsce: Dawna Synagoga

Data: sobota, 27 kwietnia 2019

Godzina: 19:00

Bilety: 40 zł normalne i 30 zł ulgowe

W dniu spektaklu: 50 zł normalne i 40 zł ulgowe

Bilety i karnety do nabycia:

– na portalach KupBilecik.pl, PanBilet.pl, eWejsciowki.pl

– w Synagodze w godz. 10:00-18:00

Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: [email protected] )

 

Dzień II

 1. maja 2019 godz. 19:00

Duet „ROK duo”

Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka).

Koncert „W Skrzypcowym Świecie”

 

W wykonaniu dwóch młodych świetnych instrumentalistów usłyszymy koncert niezwykły. „W skrzypcowym Świecie” to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach – od klasyki, poprzez muzykę etno, musical aż do rocka.

Ten koncert to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego spotkania z magicznym instrumentem – skrzypcami.

„Skrzypce ukoją swoim wdziękiem duszę moją

Muzyka popłynie z ich wnętrza jak rzeka

przeszywając mnie

Dotykając dna serca ludzkiego „ (fragment wiersza jano73)

Repertuar koncertu:

 1. Dawid Lubowicz – „Carpathian”
 2. Alexander Gonobolin – „Metamorphosis”
 3. Henryk Wieniawski – Kaprys nr 1 op. 18
 4. Ewelina Nowicka – „Jongleurs”
 5. Johan Halvorsen – „Passacaglia” op. 20 nr 2
 6. Dawid Lubowicz – Tango z musicalu „Piloci”
 7. Andras Derecskei – „Balkanoid”
 8. Jens Hubert – ” Rock You Vs. Balerina”
 9. Dawid Lubowicz – ” At the Bottom of the Casket”

 

Artyści

ROK duo – polski duet, w skład którego wchodzi dwóch charyzmatycznych skrzypków: Lucjan Szaliński- Bałwas oraz Marcin David Król. Radość i pasja grania oraz chęć dzielenia się tym z publicznością połączyła tych dwóch muzyków, na co dzień związanych z Radomską Orkiestrą Kameralną. ROK duo w swoim repertuarze ma utwory muzyki klasycznej, muzyki etno, a także utwory inspirowane musicalem oraz ostrzejszym, rockowym brzmieniem.

 

Lucjan Szaliński Bałwas rozpoczął edukację muzyczną w klasie wybitnego pedagoga Janusza Gajownika. Obecnie jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Julii Jakimowicz-Jakowicz. Jest wielokrotnym laureatem przesłuchań i konkursów wykonawczych m.in finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie, a także zdobywcą pierwszych nagród na IV Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu oraz na XXII i XXIII Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze. Wielokrotnie doskonalił swoje umiejętności na międzynarodowych kursach muzycznych pod kierunkiem m.in. Kai Danczowskiej, Tomasza Tomaszewskiego, Tadeusza Gadziny, Krzysztofa Węgrzyna, Demetriusa Polyzoidesa. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych oraz nagrań muzyki do produkcji filmowych i serialowych. Wystąpił z koncertami w wielu krajach świata m.in. Luksemburg, Niemcy, Francja, Hiszpania, Białoruś, Meksyk, Korea, Japonia, Chiny, Szwecja, Grecja. Współpracował z większością polskich orkiestr. Na stałe związany jest z Radomską Orkiestrą Kameralną na stanowisku Koncertmistrza.

 

Marcin David Król naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat, pod opieką prof. Macieja Chowańca. Z wynikiem celującym ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny. W swoim dorobku ma także studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Kolonii (Niemcy) w klasie prof. Michaela Vaimana. Swoje umiejętności szkolił na licznych kursach mistrzowskich i konsultacjach prowadzonych m.in. przez: Wandę Wiłkomirską, Wiesława Kwaśnego, Daniela Stabrawę, Vladimira Spivakova i Krzysztofa Węgrzyna. Jest laureatem konkursów im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, im.Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku. Ponadto był stypendystą Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wystąpił w wielu krajach Europy, w USA,Kanadzie, Korei Południowej oraz w Indiach. Na stałe związany jest z Radomską Orkiestrą Kameralną.

 

ROK Duo

„W Skrzypcowej Krainie”

Miejsce: Dawna Synagoga

Data: 1 maja 2019 godz. 19:00

Bilety: 30 zł normalne i 25 zł ulgowe

W dniu spektaklu: 40 zł normalne i 35 zł ulgowe

Bilety i karnety do nabycia:

– na portalach KupBilecik.pl, PanBilet.pl, eWejsciowki.pl

– w Synagodze w godz. 10:00-18:00

Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: [email protected] )

Dzień III.

 1. maja 2019 godz. 19:00

Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów)

Koncert „Ogród wiszący”

 

Usłyszymy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata – w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury…

Koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa  „Ogród wiszący-Pieśniarze świata” – który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.

 

Artysta

Jan Kondrak – absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

 

Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. Moje Włosy. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. Pieśń z pieśni, do którego muzykę skomponował Zbigniew Łapiński.

 

Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie, a najwięcej w piśmie Piosenka. Napisał rozdział monumentalnej pracy zbiorowej Jan Paweł II do artystów. Artyści do Jana Pawła II. Osobne rozdziały poświęcono Kondrakowi w książkach o charakterze archiwizacyjno-naukowym, w Scriptores i Świat trzeba przekręcić oraz w „Piosenki prawdziwe” w kulturze PRL.

 

Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i czternaście razy go przeprowadził. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie za – jak to określono – utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Koncertował w głównie w Polsce. Ale też w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie.

 

Wydał następujące fonogramy solowe: Missa Pagana, Tango Tristè, Madamme I i Madamme II (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury). A także Kolędy przy gitarze i pozycje z tekstami własnymi: Wyzwanie, Tym – co pod wiatr, Romanse ballady, Kto Co, Maratończyk i Wieczna Wieża. Ma w dorobku poemat pt. Trzynasta Trzydzieści.

Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: Na żywo w Hadesie, Miłość mi wszystko wyjaśniła (do słów Karola Wojtyły), Kolędy Żaglowe, Lubelska Federacja Bardów Kazimierzowi Grześkowiakowi (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), Imperium, Tygiel, Klechdy Lubelskie, Dycha w Trójce i Stachura-Poematy.

 

Koncepcyjnie przygotował album opowiadający historię Świdnika i Lubelszczyzny w piosenkach, co zostało nagrane przez LFB z udziałem licznych gości, a wydane jako płyta DVD pt. Wysoki Lot. Wydarzeniom ze stanu wojennego poświęcony jest jego singiel pt. Pieśń Dzwonu Wolności.

 

Brał udział jako śpiewak i kompozytor w przedstawieniu pt. Album rodzinny teatru Grupa Chwilowa. We współpracy z Teatrem Starym w Lublinie powstało jego solowe przedstawienie pt. Sztukmistrz śpiewa. Grane od 2012 roku. W tym samym teatrze, począwszy od sezonu 2013, śpiewa w spektaklu Wieczorem, opartym na poezji Józefa Czechowicza, do którego muzykę skomponował Włodek Pawlik.

 

Napisał libretto kantaty jazzrockowej Zakochani w Lublinie na finał obchodów siedemsetlecia Lublina.

Jego utwory wykonywali: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski

 

Jan Kondrak

Ogród Wiszący

 

Miejsce: Dawna Synagoga

Data: 2 maja 2019

godz. 19:00

Bilety: 40 zł normalne i 30 zł ulgowe

W dniu spektaklu: 50 zł normalne i 40 zł ulgowe

Bilety i karnety do nabycia:

– na portalach KupBilecik.pl, PanBilet.pl, eWejsciowki.pl

– w Synagodze w godz. 10:00-18:00

Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: [email protected] )

Dzień IV.

 1. maja 2019 godz. 19:00

Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz

koncert „Tak Bym Chciał”

Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. W pierwszej pamiętamy że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. Aby oddać hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność, pierwszą cześć koncertu artyści poświęcą twórczości bardów solidarności – Jackowi Kaczmarskiemu, Przemysławowi Gintrowskiemu, Maciejowi Pietrzykowi.

Na drugą część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się także kompozycje z płyty syna – Michała „Breaking glass” utrzymane w bardziej rockowych klimatach.

Artyści

Jacek to przedstawiciel „pokolenia bardów” wokalista, gitarzysta, autor tekstów, poeta i kompozytor.. Laureat nagrody PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ za wybitną osobowość twórczą w 1997 roku. Zwycięzca 33. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów Patrycji Markowskiej, Iwony Węgrowskiej, Jacka Dewódzkiego, Marka Dyjaka. Twórca muzyki do filmu: “Historia istotnej Victorii” – filmu o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie. Ma w swoim dorobku kilkanaście albumów w tym m.in. „Obraz niepokojący”, „Wróżyczka” ,”Live” oraz czterech tomików poezji i najnowszego rockowo-bluesowego wydawnictwa – płyty „Tak bym chciał” . Twórca Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Od 10 lat związany z krakowską sceną muzyczną .

Michał – syn Jacka. Mimo młodego wieku to bardzo dojrzały artysta, niezwykle sprawny technicznie gitarzysta. Już w wieku 15 lat nagrał materiał muzyczny na nową płytę swojego taty pod tytułem „Tak bym chciał” Jego indywidualny dorobek obejmuje debiutancką płytę „Breaking glass”. Jego umiejętności docenił sam amerykański gitarzysta Neil Zaza. Wyróżniony został możliwością zagrania na Warsztatach Gitarowych 2012 w Radzyniu Podlaskim wspólnie z grupą Turbo i Mr.Pollack. Uczestnik 10 edycji Must Be the Music Polsatu.

 

Jacek i Michał Musiatowiczowie,

„Tak bym chciał”

Miejsce: Dawna Synagoga

Data: 3 maja 2019 godz. 19:00

Bilety: 30 zł normalne i 25 zł ulgowe

W dniu spektaklu: 40 zł normalne i 35 zł ulgowe

Bilety i karnety do nabycia:

– na portalach KupBilecik.pl, PanBilet.pl, eWejsciowki.pl

– w Synagodze w godz. 10:00-18:00

Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: [email protected] )

Dzień V.
4. maja 2019 godz. 19:00

Izabela Szafrańska

„Żydowska ulica”

 

Ten projekt jest wynikiem zamiłowania Izy do muzyki żydowskiej. Oryginalne wokalizy i aranżacje tradycyjnych utworów porwą widza w często nieznany świat kultury żydowskiej..

Przykładowe utwory:

– ,,Dona Dona”, muz. Sholom Secunda, sł. A. Zeitlin, tłum. T. Kondrak

– ,,Rebeka”, muz. Z. Białostocki, sł. A. Włast

– ,,Szalom aleichem” (utwór tradycyjny)

Na koncert składają się inne utwory nie wprost kojarzone z nurtem muzyki żydowskiej jak np. Hallejuah

W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (pianino) i Przemysław Skałuba (klarnet, saksofon i duduk)

 

O artystce.

Charyzmatyczna wokalistka, osobowość sceniczna, która przyciąga i paraliżuje odbiorców siłą wyrazu oraz wyjątkową barwą głosu. Artystyczny rodowód Izabeli to niecodzienny kolaż wielokulturowej muzyki pogranicza splecionej z muzyką sefardyjską – połączenia muzyki

żydowskiej i hiszpańskiego flamenco.

Przez lata rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając nagrody muzyczne o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jest założycielką i liderką zespołu El Saffron, z którym dotarła do ścisłego finału telewizyjnego programu muzycznego ,,Must Be the Music”. Izę można było również podziwiać w popularnym programie ,,The Voice of Poland”, w którym w imponujący sposób wyśpiewała sobie drogę aż do półfinału.

Ostatni rok to pasmo sukcesów zwieńczonych występami w takich miejscach jak Piwnica pod Baranami czy warszawska fundacja Kalinowe Serce.

 

Izabela Szafrańska

Żydowska Ulica

Miejsce: Dawna Synagoga

Bilety: 40 zł normalne i 30 zł ulgowe

W dniu spektaklu: 50zł normalne i 40 zł ulgowe

Bilety i karnety do nabycia:

– na portalach KupBilecik.pl, PanBilet.pl, eWejsciowki.pl

– w Synagodze w godz. 10:00-18:00

Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: [email protected] )

Bilety

Sala Synagogi dysponuje ok. 100 miejscami siedzącymi.

 

Istnieje możliwość nabycia biletów na poszczególne koncerty i spektakle ale również karnetów, których zakup daje szereg korzyści:

– cena niższa o blisko 50%,

– gwarancja miejsca siedzącego,

– komplet gadżetów festiwalowych: bilet kolekcjonerski, plakat itp.

 

Bilety i karnety do nabycia:

– na portalach KupBilecik.pl, PanBilet.pl, eWejsciowki.pl

– w Synagodze ul. Lubelska 4 w godz. 10:00-18:00

 

Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: [email protected] )

Rezerwacje i sprzedaż grupowa: tel.: 572 229 519, e-mail: [email protected]

Ceny ulgowe: emeryci, renciści, uczniowie, studenci studiów dziennych

REPERTUAR SKRÓCONY:

 

Różnorodność artystyczną festiwalu w tym roku zapewnią; 

 • 27 kwietnia: Tadeusz Kwinta (Piwnica pod Baranami) – monodram „Mały Książę”
 • 1 maja: Duet skrzypcowy „ROK duo” Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka) (Radomska Orkiestra Kameralna) – Recital „W Skrzypcowym Świecie”
 • 2 maja: Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów) – koncert „Ogród Wiszący”
 • 3 maja. Jacek Musiatowicz i Michał Musiatowicz.  – Koncert „Tak bym chciał”.
 • 4 maja. Izabela Szafrańska – koncert „Żydowska ulica”

 

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9281zł 1.01%
  • GBP 4.7713zł 1.68%
  • EUR 4.3543zł 0.18%
  • CHF 4.0093zł 0.42%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.