690 680 960

Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew

W poniedziałek 13 grudnia i we wtorek 14 grudnia w siedzibie RCKiK przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8 odbędzie się akcja studenckiego krwiodawstwa „Wampiriada”.

Lublin
2021-12-13, 07:00

„Wampiriada” jest autorskim, charytatywnym projektem Niezależnego Zrzeszenia Studentów promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi, zapisy do bazy dawców szpiku oraz szerzenie idei ratowania życia. „Wampiriada” organizowana jest przez NZS przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na kilkudziesięciu uczelniach w całej Polsce a w okresie pandemii także w budynkach RCKiKu.

Głównym celem „Wampiriady” jest uświadamianie innych, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia.

Kiedy i gdzie odbędzie się akcja?
🩸13 grudnia godz. 7.00-13.00
🩸 14 grudnia godz. 7.00- 17.00

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, ul. Żołnierzy Niepodległej 8. Z okazji zbliżających się świąt podaruj innym wyjątkowy prezent i oddaj krew.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)