Weekend w Kazimierzu Dolnym: Turniej Oldboyów, wycieczki i koncerty

Jak co tydzień przedstawiamy wydarzenia, jakie w weekend odbędą się w Kazimierzu Dolnym. Warto zapoznać się z plakatem, część z nich jest bowiem bezpłatnych, na inne zaś obowiązują bilety.

Kazimierz Dolny
2019-10-05, 10:00

W sobotę na boisku sportowym obok Przystani Jachtowej odbędzie się charytatywny turniej piłkarski, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Franka, chorego na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Oprócz emocji sportowych będzie muzyka na żywo, stoiska z pysznym jedzeniem oraz goście specjalni. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zaś zespół Krywań.

W Restauracji „U Fryzjera” odbędzie się wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską. W synagodze zaś koncert Mirka Czyżykiewicza – 20 Lat AVE. Trzeci Księżyc Lokalne Bistro zaprasza z kolei na koncert Dima Gorelik & Shachar Elnatan. Dima Gorelik to pochodzący z Izraela gitarzysta i wokalista, a także ethno-jazzowy kompozytor. Shachar Elnatan to gitarzysta i perkusista, a także jeden z oryginałów rozkwitającej wręcz jazzowej sceny w Izraelu.

Z Centrum Informacji Turystycznej na Rynku wyruszy wycieczka z przewodnikiem, dla turystów indywidualnych „Od Wietrznej Góry po Miasteczko Malarzy”. Na jej trasie znajdzie się m.in. wzgórze z klasztorem franciszkanów, rynki oraz urokliwe uliczki. Będzie też można posłuchać barwnych opowieści o Kazimierzu Dolnym. Z kolei wycieczka „Zamek, legendy i stary Kazimierz” obejmuje zamek i basztę, rynki, kościół parafialny i urokliwe uliczki. Również jest ona przeznaczona dla turystów indywidualnych, którym przewodnik będzie opowiadał barwne opowieści o Kazimierzu Dolnym. Trzecia z weekendowych wycieczek, to nocne zwiedzanie Kazimierza. W tym przypadku zaplanowano spacer po rynkach, przejazd eko-busikami, cmentarz żydowski jak też wizytę w wąwozie z pochodniami.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019